• Pasowanie pierwszoklasistów

• „Ślubuję

Być dobrym Polakiem

Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły..."

16 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość – ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, tańczyli i śpiewali piosenki. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała Pani Dyrektor mgr Olga Chodakowska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 37 im. Henryka Sienkiewicza.Bohaterowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Pierwszaków witamy w gronie uczniów Szkoły Podstawowej nr 37 im. Henryka Sienkiewicza w Sosnowcu i życzymy wielu sukcesów i radości .

• Dzień Niepodległości na lekcjach historii.

• W tygodniu poprzedzającym Dzień Niepodległości w ramach lekcji historii uczniowie klas V - VIII prześledzili drogę naszych przodków do upragnionej wolności. Szczególną uwagę zwrócono na rolę mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego w tym procesie. Materiały graficzne do przeprowadzonej lekcji, można znaleźć w załączonej prezentacji.

Dzien_niepoleglosci_2021.pptx

• Święto Niepodległości

• Maczki to szczególne miejsce na historycznej mapie Sosnowca i właśnie dlatego także w naszej dzielnicy organizowane są rokrocznie miejskie obchody Dnia Niepodległości. Od lat nie zmienia się scenariusz tego wydarzenia: po mszy w kościele zebrani mieszkańcy w pochodzie udają się pod Krzyż Wolności, a następnie pod pomnik Tadeusza Kościuszki. Pod pomnikiem zabrali głos prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński, poseł na Sejm Mateusz Bochenek (nasz absolwent) oraz dyrektor Instytutu Zagłębia Dąbrowskiego prof. dr hab. Dariusz Nawrot

• Wystawa historyczna

• W związku z 40. rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego uczniowie klas ósmych mieli okazję zapoznać się z wystawą historyczną pt. "Stan wojenny 1981-1983". Wystawa została przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w ramach projektu edukacyjnego "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie", w którym w bieżącym roku szkolnym udział bierze również nasza placówka.