• Europejski Tydzień Szczepień

• W dniach od 24-30 kwietnia 2022 r. obchodzimy Europejski Tydzień Szczepień. Hasło w roku 2022 to "Długie życie dla wszystkich". Jego celem jest wzmocnienie znaczenia sprawiedliwego i rozszerzonego dostępu do szczepionek, aby przyczynić się do długiego i zdrowego życia dla wszystkich.

Szczepienia chronią ludzi przed poważnymi i zagrażającymi życiu chorobami zakaźnymi, takimi jak: grypa, błonica, tężec, krztusiec, odra, świnka, różyczka, choroba meningokokowa, inwazyjna choroba pneumokokowa i poliomyelitis.

W przeszłości wiele osób umierało na choroby, którym obecnie możemy zapobiegać dzięki szczepieniom. Częściej występowały też powikłania po chorobach, takie jak ślepota po odrze oraz wrodzona głuchota, zaćma czy niepełnosprawność intelektualna u dzieci, których matki chorowały na różyczkę podczas ciąży.

• Sprzątanie świata

• Dnia 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami brali udziału w akcji „Sprzątanie Świata”. Przedsięwzięcie zorganizowane było przez Stowarzyszenie „Dla Polski” z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi (22 kwietnia).
            Celem akcji było nie tylko wzbudzenie troski o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postaw odpowiedzialności za wspólne dobro. Pamiętajmy, że troska o klimat i środowisko jest jednym z elementów współczesnego patriotyzmu 🌳🌲 Liczą się czyny, a nie okrzyki i eko-hasła.🌳♻
            Patronat nad przedsięwzięciem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki.

• Wielkanocne życzenia

• Wszystkiego co najlepsze na Święta Wielkiej Nocy

wiosennego nastroju oraz ciepłej, radosnej atmosfery

w rodzinnym gronie

życzą dyrekcja i pracownicy ZSO11

• KONKURSY

• Dnia 08.04.2022 odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursie "Dzień Św. Patryka":

1 miejsce - Amelia Kurzępa i Wiktoria Cichoń

2 miejsce - Lena Szaro

3 miejsce - Emilia Tomana

Wyróżnienie - Błażej Micał i Magdalena Miś

Serdecznie gratulujemy.

Wręczyliśmy także upominki uczniom biorącym udział w konkursie "Moja Niepodległa": Amelia Kurzępa, Filip Klimaszewski, Emilia Tomana, Błażej Micał, Alan Czarnecki, Adam Łangiewka, Aleksy Szeląg, Tomasz Medalion, Milena Majewska.

Dyplomy za udział w konkursie "Kartka dla Ukrainy" otrzymują: Błażej Micał, Filip Klimaszewski, Jan Wilk, Wiktoria Wilk, Wiktor Sadowski.

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

• SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2022 R.

• UWAGA: zmiana!

Czwartek 7.04.2022 r.

10.40 – Nauka dla klas I, II, III, IV

11.40 – Nauka dla klas V, VI, VII, VIIIa, VIIIb

Piątek 8.04.2022 r. Dzień spowiedzi

10.40 - Spowiedź dla klas IV, V; nauka dla klas I, II, III, IV

11.40 - Spowiedź i nauka dla klas V, VI, VII, VIIIa, VIIIb

Uczniowie niechodzący na religię przychodzą na świetlicę. Opiekę nad nimi sprawuje pani Agata Kamińska.

• MATEMATYCZNY PRIMA APRILIS.

• 1 kwietnia 2022r w naszej szkole w klasach 4-8 na lekcjach matematyki odbył się MATEMATYCZNY PRIMA APRILIS.

Laureatami, którzy najlepiej poradzili sobie z zadaniami konkursowymi okazali się uczniowie z kl. 7 Hanna Matczak i Michał Trzewiczek.

GRATULUJEMY!!!