• Wycieczka do Funzeum

• 25 października klasa 5 i 6 odwiedziły Funzeum. To muzeum światła i koloru, gdzie sztuka i nauka spotykają się z dobrą zabawą. Dzieci dowiedziały się czym jest pryzmat, zwiedziły wystawę "Kolor" i "Światło" i kreatywnie rozładowały energię na placu zabaw Funzeum oraz nauczyli się robić dobre zdjęcia smartfonem. Wszystko to uwieczniły na specjalnie przygotowanych scenkach do selfie.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 14 października obchodzony jest w Polsce Dzień Edukacji Narodowej, który ma upamiętniać powstanie Komisji Edukacji Narodowej i jest polskim świętem oświaty i nauczycieli.

W naszej szkole z tego powodu 13 października 2022 roku, odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie przedstawili bogaty program artystyczny, były życzenia i podziękowania za pracę nauczycieli, wiersze, piosenki wykonane przez chór szkolny.

Akademia miała podwójnie uroczysty charakter, ponieważ uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na ucznia. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 37 im. Henryka Sienkiewicza. Przed pasowaniem i ślubowaniem pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny i pokonali tor przeszkód. Starsi uczniowie życzyli pierwszoklasistom wielu sukcesów i radości.

• Europejski Dzień Języków Obcych

• 12.10.2022 odbyło się w naszej szkole przedstawienie z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych obchodzonego 26 września.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniu Little Red Riding Hood (Czerwony Kapturek), które zaprezentowali w zupełnie nowej wersji i w języku angielskim.

Przedstawienie poprzedzone zostało krótką scenką humorystyczną w języku niemieckim.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w dzisiejsze przedstawienie. Byliście świetni!

A wszystkich jeszcze raz zachęcamy do uczenia się języków obcych :)

Olga Chodakowska

• Jesień

• W ostatnim czasie możemy podziwiać piękną jesień, która zagościła też na zajęciach z języka angielskiego w kl. 1, 3 i 4. Graliśmy w kasztanowe memory, poznawaliśmy jesienne słownictwo i tworzyliśmy prace plastyczne.

Taką jesień to my lubimy :)

• Podróże małe i duże

• Kto z Was lubi podróżować? A kto lubi opowiadać o swoich podróżach? Zachęcam do podzielenia się swoimi wrażeniami z wyjazdów na lekcjach geografii w ramach zadania dodatkowego.

Co trzeba zrobić?

• stwórz prezentację o miejscu, które zwiedziłeś (w Polsce lub za granicą)

• umieść w niej zdjęcia i krótkie opisy

• pokaż swoją prezentację reszcie klasy na lekcji geografii (max. 10 min) i zachęć innych do odwiedzenia wybranego przez Ciebie miejsca :)

Na Wasze prezentacje czekam przez cały rok szkolny.

• Dzień Krajobrazu 2022

• 20 października obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. Tego dnia warto rozejrzeć się wokół siebie i docenić przestrzeń wokół nas.

Tegoroczne hasło Dnia Krajobrazu to: Krajobraz - doświadczam w pełni.W ten sposób Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska pragnie zwrócić uwagę na multisensoryczny charakter krajobrazu, którego odbiór zależy od bardzo wielu czynników i wrażliwości poszczególnych zmysłów. Krajobraz można zobaczyć, usłyszeć, powąchać, a nawet posmakować go i dotknąć. Odbieranie krajobrazu poprzez różne zmysły umożliwia nam doświadczanie go w pełni i nierzadko odkrywanie na nowo.” (www.gov.pl)

Z tej okazji chciałabym zaproponować zadanie dodatkowe dla naszych młodych geografów (uczniów klas 5-8). Zadanie to polega na stworzeniu plakatu jak najlepiej prezentującego tegoroczne hasło Dnia Krajobrazu. Jak Ty doświadczasz krajobrazu wokół siebie?

Na Wasze prace czekam do 19 października 2022

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 04.10.2022r w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie z klas 4-6 na lekcji matematyki sprawdzali swoje umiejętności z zakresu mnożenia i dzielenia poprzez gry i zabawy.