• Walentynki

• 14 lutego odbył się w naszej szkole wyjątkowy apel z okazji Walentynek, który dostarczył niezapomnianych przeżyć uczniom. Wydarzenie było pełne radości, miłości i wspólnego świętowania. Na początku spotkania wszyscy zgromadzeni mieli okazję wysłuchać ciekawej legendy o życiu świętego Walentego oraz wysłuchania pięknej piosenki w wykonaniu Oli Lasockiej. Głównym punktem apelu była zabawa „Randka w ciemno”, która dostarczyła uczniom mnóstwo radości i dobrego humoru. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tej magicznej atmosfery i wspólnego świętowania miłości.

Zdjęcia wykonano szkolnym aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Lepsze wyposażenie naszej pracowni komputerowej

• Niezwykle nam miło ogłosić, że pani Anna Sojka-Pal pracująca w międzynarodowej firmie RELATIVITY działającej w sektorze technologii informatycznych i oprogramowania, zgłosiła naszą szkołę do wewnętrznego projektu firmy Relativity Impact Grant Program. Skutkiem tego jest dotacja w wysokości 10 000PLN z przeznaczeniem na zakup sprzętu komputerowego. Nowy sprzęt z lepszymi parametrami, to o wiele wyższy komfort pracy uczniów. Bardzo cieszymy się, że firma Relativity przeciwdziała wykluczeniu cyfrowemu i STEM (ang. science, technology, engineering, mathematics) i wspiera szkoły w procesie dydaktycznym.

• Obchody rocznicy wybuchu powstania styczniowego

• 10 lutego obchodziliśmy 161 rocznicę wybuchu powstania styczniowego. W naszej dzielnicy odbyły się uroczyste obchody, w których wzięli udział przedstawiciele władz miasta, mieszkańcy oraz młodzież. Nie zabrakło pocztów sztandarowych, w tym także pocztu sztandarowego naszej szkoły. Gościliśmy m.in.: posła na Sejm RP Mateusza Bochenka, pełnomocnika Prezydenta Miasta Sosnowca Mateusza Kruka, wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Danutę Gojną - Ucińską oraz radnych RM Sosnowca, dyrektora Instytutu Zagłębia Dąbrowskiego prof. Dariusza Nawrota, a także przedstawicieli V Komisariatu Policji i Straży Pożarnej.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Następnie uczestnicy obchodów przemaszerowali pod pamiątkową tablicę, gdzie wygłoszono przemówienia oraz złożono kwiaty i zapalono znicze. Po oficjalnej części odśpiewano pieśni patriotyczne, a całość zamknął poczęstunek grochówką z wojskowego kotła.

Obchody rocznicowe były okazją do przypomnienia o bohaterskich zrywach narodowych oraz do uczczenia pamięci tych, którzy walczyli o niepodległość Polski.