• ZAMIANA JEDNOSTEK

• Uczniowie klasy 5 na matematyce zrealizowali temat "Zamiana jednostek". Zostały omówione sposoby zamiany jednostek monetarnych, długości oraz wagi. Zamiana złotówek na grosze i na odwrót to zadanie realizowane w dziale "Lekcje z ekonomią", będącego częścią projektu "Złote Szkoły NBP".

• DEBATA SZKOLNA

• Debata to dyskusja o sformalizowanej formie, która dotyczy wyboru najlepszego rozwiązania omawianego problemu lub sprawy. W piątek odbyła się debata szkolna na temat: „Czy w Polsce powinna funkcjonować waluta euro”. Debatowanie to gra zespołowa, w której wzięły udział dwie drużyny: Maja i Mykhailo oraz Zuzanna i Krzysztof. Uczniowie i uczennice nawzajem wspierali się w przygotowywaniu argumentów, a także dodawali sobie otuchy podczas stresujących chwil samej debaty. Uczniowie musieli pokonywać także stres związany z publicznym wystąpieniem, co okazało się to świetną szkołą współpracy.

Debacie przysłuchiwała się społeczność szkolna na czele z panią Dyrektor Olgą Chodakowską oraz panią Wicedyrektor Martą Kozioł. Naszym ekspertem merytorycznym w debacie był pan dr Paweł Duda pracownik Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który na koniec podsumował pracę naszych drużyn.

Debata była naszym zadaniem i została zorganizowana w ramach programu „Złote Szkoły NBP”.

• KONKURS FOTOGRAFICZNY

• W piątek został rozstrzygnięty szkolny konkurs fotograficzny - „Postać z banknotu - polski złoty w obiegu od 100 lat”. Zachęcamy do obejrzenia w galerii prac naszych uczniów. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, dlatego jury konkursowe postanowiło nagrodzić uczestników skarbonkami. A oto nasze podium:

I miejsce – Antoni Domagalski, klasa 6a

II miejsce – Jagoda Wróbel, klasa 2a

III miejsce – Sebastian Łuckoś, klasa 6a

Konkurs został zorganizowany w ramach programu "Złote Szkoły NBP".

• Plastyka i ekonomia

• Dzisiejsza lekcja plastyki w ramach zajęć z ekonomii była bardzo kreatywna. Uczniowie angażowali się w projektowanie karty kredytowej, eksplorując różnorodne wzory i kolorystykę. Tworzenie unikalnych projektów skupiło uwagę na związku między sztuką a funkcjonalnością. Podczas prezentacji pomysłów pojawiły się ciekawe i kreatywne rozwiązania, integrujące estetykę z aspektami ekonomicznymi.