• WRZESIEŃ

• 21.11.2022 14:43
      • Nasze działania we wrześniu.
      • W roku szkolnym 2022-2023 nasza szkoła przystąpiła do programu rządowego Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach projektu zakupiono różnorodny sprzęt elektroniczny, który znacząco pomógł w uatrakcyjnieniu wielu lekcji organizowanych we wrześniu 2022 w naszej szkole oraz w organizacji różnorakich przedsięwzięć.

Aparat fotograficzny z akcesoriami pomógł w dokumentacji takich szkolnych i lokalnych wydarzeń jak:

• XIX Biegi Przełajowe o Puchar Dyrektora Klubu "Maczki",

• akcja propagująca hasło: “Nie jestem kurą, nie piszę pazurem”,

• Międzynarodowy Dzień Kropki,

• zajęcia upowszechniające czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Maczkach w ramach 8. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej,

• Narodowy Dzień Sportu,

• WORLD CLEAN-UP DAY 2022 Planet Heroes,

• spotkanie z autorką wierszy dla dzieci Panią Bogusławą Tutajewicz,

• wybory Szkolnego Samorządu Uczniowskiego,

• wyjścia oraz wycieczki szkolne.

Stacja lutownicza na gorące powietrze została wykorzystana na przykład w trakcie trwania zajęć rewalidacyjnych oraz innych zajęć organizowanych w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dzięki niej ciekawszym się stało ćwiczenie tzw. “motoryki małej” ręki, co w przyszłości może bezpośrednio przełożyć się na poprawę grafomotoryki, a co za tym idzie, czytelności pisma.

Drukarkę 3D Makerbot wraz z akcesoriami została wykorzystana do organizacji zajęć m.in. z takich przedmiotów jak: historia, biologia, geografia, język angielski i matematyka.

Dzięki niej uczniowie w ramach lekcji historii zapoznali się najsławniejszymi rzeźbami Michała Anioła, egipskim obeliskiem i bombą atomową, poznawali kształty różnych państw i kontynentów na lekcjach geografii, zobaczyli model czaszki tyranozaura na lekcji biologii i wiele, wiele innych modeli ułatwiających efektywne i efektowne przyswajanie wiedzy na pozostałych lekcjach. Jedno jest pewne - uczniowie są zachwyceni!

W przyszłości kadra naszej szkoły zamierza wykorzystać sprzęt na kolejnych przedmiotach oraz wprowadzić kolejne innowacje uatrakcyjniające lekcje dla naszych uczniów. Trzymajcie za nas kciuki! ;)

Zdjęcia w GALERII