• SUKCES KAROLINY

     • Miło nam poinformować, że uczennica kl. VIII - Karolina Stando zdobyła tytuł FINALISTKI Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z HISTORII. Karolinie serdecznie gratulujemy!

     • 1% PODATKU

     • Jak co roku prosimy o przekazanie 1% podatku na potrzeby naszej szkoły. Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim za wpłaty w ubiegłych latach. Poniżej dane do wpisu w rozliczeniu podatkowym:

      Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu

      KRS: 0000270261

      Dopisek: ZSO 11 w Sosnowcu 7539

      Dziękujemy!

     • INFORMACJA SANEPIDU

     • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sosnowcu przystępuje do realizacji akcji promującej aplikację STOP COVID ProteGO Safe. Aplikacja to obok noszenia maseczki, zachowywania dystansu i dbania o higienę, kolejny element ochrony przed koronawirusem.

      Aplikację można pobrać  TUTAJ 

      Informacje na temat szczepień znajdziecie Państwo TUTAJ

     • AKCJA SANEPID-u

     • Od dnia 17 sierpnia 2020r. w województwie śląskim trwa akcja informacyjno-edukacyjna ph.  „Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny”, zainicjowana przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.Akcja ma na celu przypomnienie społeczeństwu, jak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa w ograniczaniu rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS- CoV-2. Na potrzeby przedsięwzięcia została opracowana ulotka informacyjna, która oprócz informacji, ma budzić do refleksji na temat wyceny zdrowia własnego i innych. Wręczony „mandat zaufania” ma przypominać o obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach użyteczności publicznej, zachowaniu odległości od innych osób min. 1,5 m oraz prawidłowej higienie rąk. Akcja będzie realizowana na terenie całego województwa śląskiego przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

     • CZAS ZAWODOWCÓW

     •    W dniu 20.02.2020 r. uczniowie klasy 7 i 8 uczestniczyli w akcji „CZAS NA ZAWODOWCÓW”. Jest to akcja organizowana przez szkoły ponadpodstawowe wchodzące w skład CKZiU w Sosnowcu. Ma ona na celu promocję szkół zawodowych i zachęcanie uczniów do podjęcia nauki w szkołach technicznych i branżowych. Gospodarzem w tym dniu było Technikum nr 5 Samochodowo - Mechatroniczne w Sosnowcu.    Po zjedzeniu pączka, jako że był to Tłusty Czwartek, uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć fragment lekcji z przedmiotu zawodowego i matematyki oraz pracownię informatyczną. Uczestniczyli w zajęciach na terenie szkolnych warsztatów samochodowych. Chętni „kierowali” pojazdem na symulatorze jazdy. Na sali gimnastycznej uczniowie mogli także zapoznać się z ofertą innych szkół technicznych i branżowych.

     • OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY "Działaj z imPETem!"

     • We wrześniu 2020r. rozpoczęliśmy program edukacyjny „Działaj z imPETem!”

      Jest to program, w którym zachęcamy wszystkich do segregacji odpadów zaznaczając dlaczego należy to robić. Największy nacisk kładziemy na butelki PET, które są bardzo często używane w naszych domach. W ciągu roku tylko połowa wyrzuconych butelek zostaje odpowiednio przetworzona, aby mogła dostać drugie życie w postaci kolejnego opakowania lub zostać wykorzystana do produkcji ubrań lub mebli. Kampania "Działaj z imPETem" to innowacyjny projekt, którego celem jest zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET.

      Co miesiąc będziemy udostępniać krótkie informacje na temat segregacji odpadów i zmian jeśli takie będą wprowadzone w tym zakresie. Więcej informacji znajdziecie w zakładce programu "Działaj z imPETem" w górnym menu TUTAJ zso11sosnowiec.edupage.org/text35/

      Odwiedźcie również stronę internetową programu: TUTAJ dzialajzimpetem.pl/idea/

     • PROJEKT "Tysiąc ziaren w jednej główce"

     • W październiku w naszej szkole odbyły się warsztaty etnobotaniczne prowadzone przez Sarę i Zbyszka Janigów, których adresatami byli uczniowie klas VII i VIII.

      Podczas pierwszego spotkania etnobotanicznego pt. "Kuchnia survivalowa - nowa odsłona dziko rosnących roślin jadalnych”, uczniowie mieli okazję m.in. przyrządzić kawę z żołędzi.

      W ramach drugich warsztatów pt. "Rośliny z apteki natury" nasza młodzież poznała dziko rosnące rośliny lecznicze obecne w medycynie ludowej, a następnie przygotowała nawilżające, musujące kule do kąpieli z pachnącymi ziołami i olejkami eterycznymi.

      Natomiast podczas ostatnich zajęć pt. „Czarodziejski zielnik” uczniowie wykonali portret rośliny przy pomocy tradycyjnej techniki fotograficznej- luksografii.

      Prace fotograficzne naszych uczniów będzie można zobaczyć od 30 października w Filii nr 13 - Maczki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu na wystawie pt. „Mój roślinny amulet”.

      A TUTAJ  fotorelacja z realizacji projektu.

     • KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2019/20

     • Motto:

      „Bądźmy wdzięczni wobec ludzi, którzy czynią nas szczęśliwymi. Oni są ogrodnikami, dzięki którym nasze dusze rozkwitają”.

      (Marcel Proust)

      Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne ZSO11 w Sosnowcu serdecznie dziękują Rodzicom uczniów naszej szkoły za jakże bezcenne wsparcie, udzielane każdego dnia mijającego roku szkolnego w edukacji i w procesie wychowawczym dzieci, a szczególnie w trudnym czasie pandemii. Ten nieoceniony, dzielony z nami trud pomógł nam – pedagogom kontynuować edukację młodzieży na właściwym naszej placówce poziomie oraz uczynić z anomalium czas nadal owocnej pracy służącej wykształceniu i kształtowaniu Państwa pociech.

      Jednocześnie pragniemy złożyć serdeczne podziękowania naszym Uczniom. Wasze zaangażowanie w naukę w tak trudnym czasie stanu epidemiologicznego oraz wyrozumiałość, jaką wykazywaliście się względem podejmowanych przez nas działań, stanowią dla nas inspirację do dalszej pracy, polegającej na przekazywaniu treści i motywowaniu do odkrywania nowych obszarów wiedzy. Ponadto życzymy Wam, aby rozpoczynające się wakacje były czasem błogiego odpoczynku, rozwijania osobowości oraz aby minęły Wam beztrosko, radośnie i bezpiecznie.

     • NAUCZANIE ZDALNE

     • W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej do 07czerwca br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.

      Szkoła będzie w dalszym ciągu wypełniać zadania edukacyjne z wykorzystaniem metod i technik, kształcenia na odległość, czyli poprzez tzw. zdalne nauczanie.

      Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało harmonogram tegorocznych egzaminów ósmoklasisty, które odbędą się w dniach 16.06 - 18.06.2020r.

     • DAWID LAUREATEM KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO

     • W trudnym czasie dla całej społeczności szkolnej, miło nam poinformować o sukcesie naszego ucznia. 

      DAWID WICEPOLSKI uczeń klasy VIII, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych woj. śląskiego w roku szkolnym 2019/2020. 

      SERDECZNIE GRATULUJEMY!

     • REKRUTACJA

     • Dyrektor ZSO nr 11 w Sosnowcu informuje, że wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski o przyjęcie do klasy I Szkoły Podstawowej nr 37 w roku szkolnym 2020/2021  zostały przyjęte do szkoły. 

      Termin wypełnienia deklaracji woli został przesunięty na 20.04.2020. W przypadku zmiany terminu, zostaną Państwo poinformowani.

     • EPIDEMIA COVID-19

     • W związku z sytuacją epidemiczną proszę zapoznać sie z poniższymi informacjami

      Informacje dla rodziców: pobierz pdf 

      Wskazówki dla uczniów: pobierz pdf

      Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

      Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

      Rodzicu,

      ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

      - zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

      - jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS

      - przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

      - rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz; śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

      Uczniu,

      - pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);- przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;- odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;- przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

      Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

      Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

      - dziennik elektroniczny;- strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;- mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.- Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

      Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

      Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

      Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

      Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

      Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej

     • KONKURS "Ocalić od zapomnienia"

     • 14 lutego 2020 roku, w naszej szkole miał miejsce finał VI Edycji Międzyszkolnego Regionalnego Konkursu Plastycznego „Ocalić od zapomnienia…pod hasłem: Baśnie i legendy polskie”

      Organizatorami konkursu jest: Miejska Biblioteka Publiczna - filia nr 13 i ZSO nr 11 w Sosnowcu. Konkurs i finał przygotowały:   p. Agnieszka Pytlik i nauczyciele: Lucyna Jarzynka i Joanna Kozłowska. Na uroczysty finał zostali zaproszeni przyjaciele naszej szkoły, p. Dorota Szewczyk - dyrektor Centrum doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu, a także p. Józef Naziemiec z Rady dzielnicy Maczki, podharcmistrz w naszej szkole. W  konkursie  międzyszkolnym brało udział 6 szkół , nadesłano 32 prace . Celem konkursu było zainteresowanie uczniów legendami i baśniami polskimi, które są równie piękne i ciekawe, jak te popularne na całym świecie. Rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej, kształtowanie umiejętności plastycznych , stosowanie różnorodnych technik plastycznych.Równocześnie  i niezależnie odbył się szkolny konkurs w naszej szkole  na ten sam temat. Finaliści otrzymali nagrody i dyplomy. Pan dr Paweł Duda  przedstawił  ciekawy wykład : Mity i legendy o Maczkach, dzielnicy Sosnowca. Serdecznie gratulujemy finalistom  i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy pokonkursowej oraz udziału w kolejnych konkursach, które będą w naszej szkole. 

     • JASEŁKA W "MUZIE"

     •  W dniu 8.01.2020 r. uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu wystawili Jasełka na wesoło w Sali Widowiskowo-Koncertowej Muza w Sosnowcu pod opieką nauczycieli: mgr Anny Głowacz, mgr Joanny Kozłowskiej. Pani dyrektor szkoły mgr Joanna Żurek i pani prezes hospicjum Małgorzata Czapla przywitały przybyłych gości i widzów. Po przedstawieniu pan dr Paweł Duda przeprowadził licytację (2 plakaty – Korzeniec, Opowieść wigilijna -  plus autografy aktorów Teatru Zagłębia, kalendarz, książka Jacka Cygana, druga książka dra Pawła Dudy i 2 książki profesora Dariusza Nawrota, 3 prace wykonane przez uczennice ZSO 11, czapka z autografem Roberta Kubicy i Gregora Russella, obraz w ramie okiennej). Osoby przybyłe na przedstawienie mogły zakupić kawę, herbatę, ciasta przygotowane przez pracowników szkoły, smalec, bigos, hamburgery i hod dogi.  Cały dochód został przekazany na potrzeby sosnowieckiego Hospicjum św. Tomasza Ap. w Sosnowcu.

      Liczba osób występujących – 21 uczniów plus 2 przedszkolaków

      Liczba osób śpiewających w chórze – 34 uczniów,

      Liczba wolontariuszy – 6 absolwentów;

      Liczba osób przy sprzęcie – 1 uczeń,

      Liczba uczniów zajmujących się zmianą scenerii – 3 

      Liczba pracowników  - 33 osób

      Liczba osób na widowni - 223

     • PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE

     • Dnia 5 XII w naszej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe „Świeć, gwiazdeczko” przygotowane przez wychowanków przedszkola i uczniów pod kierunkiem Pań Wychowawczyń oraz Nauczycieli: religii, muzyki, nauczyciela biblioteki.  W tym niosącym nam atmosferę świąt dniu  przybyli do maczkowskiej szkoły mili Goście: Poseł na Sejm RP P. Mateusz Bochenek, Radna Miasta Sosnowca P. Joanna Jończyk, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr Grzegorz Kaszak, Ksiądz Proboszcz Krzysztof Szybalski, Uczestnicy Klubu Seniora działającego przy Hospicjum Św. Tomasza Apostoła, Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Sosnowcu P. Małgorzata Gajda, Kierownik MBP w Sosnowcu- Maczkach P. Agnieszka Pytlik, Dyrektor Klubu  Miejskiego „Maczki” P. Agnieszka Kozińska, Radni Dzielnicy Maczki: Państwo: P. Joanna Przemęcka- Przewodnicząca RD,  P. Józef Naziemiec,P. Dawid Surmik. emerytowani Dyrektorzy naszej szkoły, Rodziny naszych uczniów oraz Mieszkańcy dzielnicy.  Po powitaniu przybyłych Gości  przez Panią Dyrektor J. Żurek z uwagą i szacunkiem wysłuchaliśmy życzeń skierowanych do naszej społeczności przez Pana M. Bochenka oraz Jego Ekscelencję doktora G. Kaszaka jak i nauki o naszym człowieczeństwie z owych wystąpień płynącej.  Gdy zapłonęła tradycyjna świeca adwentowa, nasza zimowo ustrojona szkoła rozbrzmiała pieśniami solowymi małych  artystów  i  pięknymi kolędami, które sycą nas polskością od kolebki. Rzesze  śnieżnobiałych skrzydlatych aniołków prowadziły z powagą ów śpiew. Odegrane  sceny łączyły odwieczną tradycję i współczesność  subtelnym motywem dziejów Świętej Rodziny i Narodzin Dzieciątka a aktorzy symbolizowali i witających  Maleńkiego Pana prostych  ludzi sprzed wieków jak i nas-żyjących dzisiaj a  przyjmujących Tajemnicę Betlejem w równie  głębokim serca poruszeniu.

      Niezapomniane wrażenie wywarł na widzach śliczny „Biały Taniec” w  wykonaniu dziewczynek w wieku przedszkolnym, a brawom na  zakończenie inscenizacji nie było końca.  Bardzo cieszymy się, że jak  co roku w naszej szkole zakrólowała polska, przepiękna tradycja, a nasi uczniowie dostarczyli Miłym Gościom wysokiej miary przeżyć  duchowych i estetycznych.

      RELACJA FOTOGRAFICZNA W ALBUMIE

     • DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

     • Świętowanie Dnia Niepodległości społeczność naszej szkoły rozpoczęła już w piątek 8 listopada uroczystym apelem, przygotowanym przez dr Marzenę Formę oraz dra Pawła Dudę. Wybrani uczniowie przypomnieli pozostałym uczniom w jakich okolicznościach nasi przodkowie odzyskali niepodległość.Właściwe uroczystości w Maczkach miały miejsce 11 listopada. Po uroczystej mszy świętej nastąpiło złożenie wieńców pod tzw. krzyżem niepodległości. Następnie liczne grono uczestników uroczystości udało się na maczkowski skwer, gdzie przy popiersiu Tadeusza Kościuszki głos zabrali p. Mateusz Bochenek – poseł na sejm RP oraz prezydent miasta Sosnowca p. Arkadiusz Chęciński, przypominając o poświęceniu i ofierze naszych antenatów, szczególnie tych pochodzących z obszaru Zagłębia Dąbrowskiego. Całość zwieńczyło wspólne odśpiewanie pieśni patriotycznych.  

     • CERTYFIKAT SUS

     • Data 25.10 2019 r. trwale zapisze się w historii naszej szkoły, bowiem w tym dniu  świętowaliśmy otrzymanie certyfikatu Szkoły Uczącej Się.  W  tej ważnej chwili towarzyszyli nam Mili Goście: Poseł na Sejm RP IX kadencji- Pan M. Bochenek- Absolwent i Przyjaciel maczkowskiej szkoły, Pan K. Horbatowski- starszy wizytator Delegatury KO w Sosnowcu, Pani J. Stojak- osoba prowadząca program Całościowego Rozwoju Szkoły, Pani  A. Cupok-Kokoszka- opiekun naszej placówki w dwuletnim programie CRSII, Pani B. Grociak-inspektor WED w Sosnowcu, Pan  C. Lempa -przedstawiciel WOM Katowice, Pani  A . Pytlik- dyrektor MBP  w Maczkach, Pan Radny Dzielnicy Maczki J. Naziemiec, Dyrektorzy szkół, które ukończyły program CRS II z miejscowości Brodły oraz z Krakowa  i Dyrektorzy sosnowieckich Szkół Podstawowych nr  3,6,13, 15,16,23,33,35,36,39,40,42,46, ZSS nr 4. Mieliśmy również przyjemność gościć przedstawiciela Dyrekcji szkół ponadpodstawowych naszego miasta:   CKZiU a także Przedszkola Miejskiego nr 34. W tej szczególnej chwili była z nami  emerytowana Pani Dyrektor ZSO nr 11 J. Malarz.  Uroczystość rozpoczęło wystąpienie Pani Dyrektor  naszej szkoły- J. Żurek, która  opowiedziała o przyczynach podjęcia przez naszą społeczność decyzji o  przystąpieniu do programu CRS II, o niełatwych początkach, pilnej edukacji pod kierunkiem Pani A. Cupok- Kokoszki, wcielaniu nowatorskich strategii i działań w życie. Następnie wszyscy obecni obejrzeli film  E. Macek ukazujący, jak zdobywaliśmy nasze Himalaje oraz co sądzą o nowym sposobie nauczania i uczenia się  młodzież oraz jej Rodzice.  Wreszcie nadszedł moment najbardziej wyczekiwany: wręczenie Ważnego Certyfikatu przez Panie prowadzące program CRS, moment rozbłyskujący światełkami sztucznych ogni i rozśpiewany  słowami piosenki  zespołu Queen „We are the champions”.  W rej radosnej chwili odebraliśmy gratulacje od Pana Posła M. Bochenka, Pana  Starszego Wizytatora  K. Horbatowskiego, Pana Radnego Dzielnicy Maczki J. Naziemca.  A później… a później było słodko za sprawą wielkich  galowych tortów naszej „Pani Gessler”- M. Kaczkowskiej oraz ciepło i przyjaźnie  za sprawą serdecznych rozmów naszych Gości z Dyrekcją, nauczycielami, dziećmi . Było wspominanie, iż „najtrudniejszy pierwszy krok” i opowieści  o  tym  jak z rosnącym entuzjazmem zauważaliśmy, że „zaczyna nam wychodzić”  jak też  o pasji  z jaką robiliśmy wszystko, aby  wspólne z naszymi wychowankami  wcielać  „nowe” jak najlepiej. Przybyli  Przyjaciele naszej szkoły zwiedzili także wystawę „Maczki- dawniej Granica” przybliżającą dzieje dzielnicy a przygotowaną przez dr P. Dudę.   Serdecznie żegnając drogich Gości mieliśmy świadomość, że  projekt  Szkoła Ucząca Się  nie dobiegł końca. Każdego dnia będziemy nadal  zmagać się z wyzwaniem, doskonalić , odczuwać odpowiedzialność a może i uczyć się na błędach, aby  słowa dumnych uczniów: „Nasza szkoła jest super”  były zawsze aktualne.

      GALERIA ZDJĘĆ

     • IV i V NA WYCIECZCE

     • 21 października uczniowie klasy IV i V odwiedzili Zespół Parków Krajobrazowych w Będzinie. Celem wycieczki były warsztaty edukacyjne pt. „Smog nasz śląski, czyli o zdrowiu zaklętym w oddechu”. Nasi podopieczni mieli okazję posłuchać wykładu na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie oraz jakość naszego życia. Uświadomili też sobie główne źródła zanieczyszczeń powietrza, takie jak np. paleniska domowe czy transport samochodowy, a także poznali sposoby przeciwdziałania i walki ze smogiem. Zwieńczeniem warsztatów było wykonanie prac plastycznych ilustrujących poznane zagadnienie oraz rozwiązywanie krzyżówki i grupowy quiz, dzięki któremu uczniowie utrwalili zdobyte informacje. Po zajęciach wszyscy chętnie spędzili czas w znajdującym się na terenie obiektu placu zabaw. 

      GALERIA ZDJĘĆ

     • FESTYN "Święto pieczonego ziemniaka"

     • SZANOWNI PAŃSTWO


      W dniu 27 września 2019 r. odbył się w naszej placówce Festyn „Święto pieczonego ziemniaka”. 
      Całkowity zysk z Festynu wynosi 2570,00 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto Rady Rodziców szkoły (konto nr 45) i przedszkola (konto nr 97) w kwotach 1385,00 zł.


      Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc:
      Pani Agacie Matysik
      Pani Annie Tarasce
      Pani Natalii Skipirzepie
      Pani Karolinie Koszowskiej
      Pani Grażynie Winiarskiej
      Pani Beacie Duraj
      Pani Justynie Sajdak
      Pani Joannie Przymęckiej
      Pani Sylwii Domagalskiej
      Pani Małgorzacie Komar
      Pani Marcie Domańskiej
      Pani Iwonie Iwańskiej
      Pani Edycie Ziółkowskiej
      Państwu Dorocie Maroń i Krzysztofowi Piecuchowi


      Serdecznie dziękujemy sponsorom:
      Państwu Wiolecie i Jarosławowi Lasockim
      Panu Tadeuszowi Kowalowi – właścicielowi Gospodarstwa Rolnego „Kowal”
      Panu Wojciechowi Banasikowi – właścicielowi Firmy „Banasik” s.j FHU w Sosnowcu

      DZIĘKUJEMY!!!