•

Szkoła Podstawowa nr 37 oraz Gimnazjum nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Sosnowcu (dawniej w strukturze ZSO 11)

W naszej szkole liczą się nie tylko uczniowie, którzy aktualnie do niej uczęszczają. Każdego dnia mamy w pamięci naszych Absolwentów. Łączą nas przecież wspólne dni trudnej nauki, wspomnienia o uroczystych chwilach, o przywołujących uśmiech na twarzach sytuacjach ze szkolnego życia.

Tak ciepło pamiętani, codziennie patrzą ze zdjęć uwieczniających Ich twarze na swoich nauczycieli i na hasających po Ich szkole kolejnych uczniaków. Z dumą przyjmujemy wiadomości o Ich dalszych losach, cieszymy się Ich sukcesami.

Kochani Absolwenci. Otaczamy Was serdecznym wspomnieniem, a drzwi Waszej pierwszej szkoły są dla Was otwarte każdego dnia.

Dawid Surmik – absolwent 2001/2002

Tytuły i stopnie naukowe

• 17 czerwca doktor
          • 2010-obecnie doktorant GEOBIOS, Instytut Paleobiologii PAN;
          • 2010 magister paleontologii,  Wydział Nauk o Ziemi, Uniwersytet Śląski

Nagrody i stypendia

• 2009-2010 Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia naukowe

Mateusz Bochenek- absolwent 2008/2009

• poseł na Sejm IX kadencji
          • Przewodniczący Rady Miasta Sosnowca
          • Asystent Marszałka Województwa Śląskiego w: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
          • Asystent Prezydenta Miasta Sosnowca

Paulina Górecka- absolwentka 2011/2012

• Nagroda – najlepsza absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej.