• PAŹDZIERNIK

• 21.11.2022 14:51
      • Nasze działania w październiku.
      • W roku szkolnym 2022-2023 nasza szkoła przystąpiła do programu rządowego Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach projektu zakupiono różnorodny sprzęt elektroniczny, który znacząco pomógł w uatrakcyjnieniu wielu lekcji organizowanych w październiku 2022 w naszej szkole oraz w organizacji różnorakich przedsięwzięć.

Aparat fotograficzny z akcesoriami pomógł w dokumentacji takich szkolnych i lokalnych wydarzeń jak:

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (4 października) podczas którego uczniowie klas 4-6 na lekcjach matematyki sprawdzali swoje umiejętności z zakresu mnożenia i dzielenia poprzez różnorodne gry i zabawy;
        • Światowy Dzień Drzewa (10 października) w ramach którego uczniowie wykonali prace plastyczne “Jesienne drzewo” oraz zobaczyli film dokumentalny dotyczący zagadnień związanych z problematyką ekologiczną;
        • Obchody Dnia Gier Planszowych (10 października) w ramach którego uczniowie mogli wspólnie ze swoimi kolegami i koleżankami zagrać w najpopularniejsze gry planszowe;
        • Spektakl z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych (12 października) – uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniu Little Red Riding Hood (Czerwony Kapturek), które zaprezentowali w zupełnie nowej, anglojęzycznej wersji z dodatkowymi humorystycznymi wstawkami w języku niemieckim;
        • Dzień Edukacji Narodowej (14 października) – w naszej szkole z tego powodu 13 października odbyła się uroczysta akademia, uczniowie przedstawili bogaty program artystyczny, były życzenia i podziękowania za pracę nauczycieli, wiersze, piosenki wykonane przez chór szkolny oraz pasowanie uczniów klas pierwszych;
        • Międzynarodowy Dzień Krajobrazu (20 października) w ramach którego uczniom klas 5-8 zostało zaproponowane zadanie polegające na stworzeniu plakatu jak najlepiej prezentującego tegoroczne hasło Dnia Krajobrazu “Krajobraz – doświadczam w pełni”.
        • Wycieczka do Funzeum (25 października) – Funzeum to muzeum światła i koloru, gdzie sztuka i nauka spotykają się z dobrą zabawą, uczniowie klas 5-6 dowiedziały się czym jest pryzmat, zwiedziły wystawę "Kolor" i "Światło" oraz kreatywnie rozładowały energię na placu zabaw.
        • Akcja “Podróże małe i duże” w ramach którego uczniowie dostali dodatkowe zadanie, aby w ramach lekcji geografii zaprezentować zdjęcia w formie prezentacji ze swoich podróży po Polsce i nie tylko oraz zachęcić pozostałych do odwiedzenia tych lokalizacji,
        • Akcja “Jesień” w ramach której uczniowie klas 1-4 grali w kasztanowe memory, poznawali “jesienne” słownictwo z języka angielskiego i tworzyli prace plastyczne,
        • Konkurs rzutów do kosza o medal wydrukowany drukarką MakerBot dla uczniów klasy 8.
        • Konkurs dla uczniów klas 1-3 pt. "Koszyk pełen witamin".
        • VII Ogólnopolska akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie" (28 października), której celem jest w głównej mierze pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne, może być zabawą i sprawiać przyjemność.
        • Wycieczki do kina na seanse filmowe.
        • Dzień Chłopaka w krawacie lub muszce
        • Różnorodne akcje o charakterze ekologicznym, np. zbiórka elektrośmieci.

Dodatkowo nasi nauczyciele wykorzystali wiele modeli wydrukowanych z pomocą drukarki MakerBot, które dodatkowo uatrakcyjniły, już dosyć atrakcyjne ;), lekcje organizowane dla naszych uczniów.

Sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości został wykorzystany podczas takich zajęć jak: zajęcia rewalidacyjne, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia rozwijające kreatywność, edukacja wczesnoszkolna, historia (np. rzeźba Mirona – Dyskobol), przyroda i biologia (np. budowa poszczególnych struktur komórkowych takich jak siateczka śródplazmatyczna, mitochondrium, aparat Golgiego, a także czaszka tyranozaura), matematyka (np. graniastosłup o podstawie trójkąta), geografia (np. kontury państw europejskich) itd.

Nasza kadra daje radę i nie straszne są jej nowinki techniczne ;)

Zdjęcia w GALERII