• Grudzień-styczeń-luty

• 28.06.2023 08:45
      • Nasze zimowe działania.
      • Mijają kolejne miesiące w którym nasza szkoła uczestniczy w programie rządowym “Laboratoria Przyszłości”. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ostatnich tygodniach używaliśmy aparatu fotograficznego do upamiętniania wielu wydarzeń szkolnych, np:

- warsztaty fotograficzne zorganizowane przez nauczyciela plastyki dla uczniów, podczas których uczniowie poznawali możliwości wykorzystania technik fotografii cyfrowej;

- dnia 27.02.2023 odbyły się warsztaty dot. prawidłowej segregacji odpadów w ramach programu realizowanego we współpracy Gminy Sosnowiec z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Sosnowcu, zajęcia poprowadzone zostały przez firmę Eko Sp. z o.o. Sp.K z siedzibą w Wojkowicach.

- 9 lutego odbyło się rozdanie dyplomów uczniom, którzy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego Zostań Mistrzem Słówek;

- 10 lutego uczniowie klas 4-8 wzięli udział w wykładzie pana dr Dawida Surmika (Uniwersytet Śląski) pt. “Pogłaskać notozaura”, uczniowie nie tylko dowiedzieli się wielu ciekawostek, ale i mogli dotknąć prawdziwych kości dinozaura;

- 8 lutego klasa 5 realizowała na godzinie z wychowawcą temat EkoMisja, dzieci zapoznały się z pojęciem "Bank żywności", dowiedziały się na czym polega działalność instytucji charytatywnej, która ratuje żywność przed zmarnowaniem i przekazuje ją najbardziej potrzebującym, obejrzały również film pt. "Ekobohaterowie", który przedstawił zbawienne dla człowieka znaczenie sił przyrody;

- dnia 6 grudnia 2022 roku uczniów klas młodszych odwiedził Mikołaj i obdarował wymarzonymi prezentami, z tej okazji uczniowie brali również udział we wspaniałych zajęciach z Robotyki Lego;

- w grudniu uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie "List do Św. Mikołaja w języku angielskim";

- dnia 14 grudnia odbył się Jarmark Świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców we współpracy z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym, w czasie trwania Jarmarku dostępne były różnorodne atrakcje dla uczniów naszej szkoły, ich rodziców i opiekunów oraz członków lokalnej społeczności maczkowskiej.

To jedynie przykładowe akcje i wydarzenia, w których brali udział nasi uczniowie.

Dodatkowo nasi nauczyciele wykorzystali kilka modeli wydrukowanych z pomocą drukarki MakerBot, które posłużyły jako dodatkowe pomoce dydaktyczne dla naszych uczniów spragnionych wiedzy.

Sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości został wykorzystany podczas takich zajęć jak historia, geografia, muzyka, języki obce czy biologia. Na lekcjach historii uczniowie mogli zapoznać się z wydrukiem gilotyny oraz podwodnej łodzi. Na biologii uczniowie poznawali funkcjonowanie komórek typu roślinnego i zwierzęcego. Modele 3D pomogły też w nauce zagadnień z zakresu nauk o Ziemi.

W następnych miesiącach czekają nas kolejne projekty 3D dla naszych uczniów.

Zdjęcia w GALERII