Samorząd Uczniowski

ROK SZKOLNY 2020/2021


W nawiązaniu do międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata 2020”,  zapraszamy po raz kolejny do aktywnego uczestnictwa w XV edycji naszego ogólnopolskiego konkursu, tym razem pod hasłem:
ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY
POMAGAJĄC INNYM – POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE

Na czym polega nasz konkurs?

 Nasz konkurs polega na zebraniu przez szkołę (np. przez samorząd uczniowski) wśród uczniów starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.

Jakie korzyści ma z tego szkoła?

Przygotowaliśmy trzy rodzaje nagród:

 1. Każda szkoła za każdy kg zebranych telefonów otrzyma 5 zł w postaci kuponów pieniężnych „Sodexo”.
 2. Każda szkoła za najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów do ilości uczniów w szkole otrzyma nowoczesne, cyfrowe aparaty fotograficzne.
 3. Zwycięzca konkursu otrzyma atrakcyjną nagrodę główną w kwocie 2.000 zł do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu (np. skuter, rower, tablet, ekspres do kawy, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, kamera sportowa, monitor, drukarka, gry, zapas papieru do ksero lub równowartość w kuponach „Sodexo” itp.) do wyboru przez szkołę.

W jaki sposób przystąpić do konkursu?

Wystarczy do 31 grudnia 2020 zorganizować w szkole zbiórkę używanych, starych czy niepotrzebnych telefonów komórkowych.

 1. Po zakończeniu zbiórki (do 31 grudnia) należy wypełnić „formularz zgłoszeniowy” również dostępny na naszej stronie i wysłać go mailem na adres: biuro@ekophone.pl
 2. Nasza firma na własny koszt zorganizuje odbiór paczki.
 3. Po zakończeniu konkursu każda szkoła jak do tej pory otrzyma nagrody rzeczowe lub kupony „Sodexo”.

Liczymy na Państwa zaangażowanie i dobrą organizację poprzez dołączenie się do szkół i placówek już uczestniczących w kolejnych edycjach naszych akcji. Pragniemy jednocześnie poinformować, że nasza firma prowadzi konkurs regularnie dwa razy w roku; wiosną z okazji „Dnia Ziemi” oraz jesienią w nawiązaniu do akcji „Sprzątania Świata”.

 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Żaneta Szulc

 


Udział w konkursie "Sosnowiecki Lider Ekologii"

     Nasza szkoła od lat uczestniczy w różnego rodzaju akcjach na rzecz oczyszczania naszej Ziemi. I tym razem również nie mogło nas zabraknąć w konkursie. Zapraszamy wszystkich uczniów i całą społecznośc lokalną do zbiórki baterii i makulatury.

         Celem organizowanej przez nas akcji jest edukacja i rozpowszechnianie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców miasta.

          Akcja obejmuje rok szkolny 2020/2021. Uczniowie rywalizują w dwóch kategoriach - zbiórce makulatury oraz baterii. Zbiórka podzielona jest na trzy etapy, a po każdym z nich wyróżniające się placówki zostaną nagrodzone. Po zakończeniu akcji w każdej z kategorii zostanie wyłonionych trzech laureatów, którzy otrzymają odpowiednio:

za I miejsce 3000 zł

za II miejsce 2000 zł

za III miejsce 1000 zł

Opracowała: Żaneta Szulc


ROK SZKOLNY 2019/2020


                                        

          Dzień 26 maja – Święto Matki – to jedno z najpiękniejszych, a z pewnością, najbardziej osobiste święto w roku. Matka – to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości.

…Uczyła pierwszych kroków.
Pierwszych słów nas uczyła.
Każdą łzę nam otarła.
Mamusia nasza miła.
Jak Ci się odwdzięczymy za wszystko
Droga Mamo!
Będziemy się starali Kochać Ciebie tak samo…

Ten i inne wiersze mogły by wybrzmieć w naszej szkole w dniu 26 maja 2020 roku, ale czas w jakim się znaleźliśmy na to nie pozwala. Więć apeluję do uczniów: NIE ZAPOMNIJCIE W TYM DNIU O SWOICH MAMACH, PODARUJCIE IM COŚ WYJĄTKOWEGO CO SPRAWI UŚMIECH NA ICH TWARZACH.


1,2,3 maja – daty, o których należy pamiętać

  1 maja – od 1890 roku Międzynarodowe Święto Pracy . Święto to upamiętnia strajk robotników w Chicago 1 maja 1886 roku. W Polsce zostało ogłoszone w 1899 roku.
2 maja –  od 2004 roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej . 1 sierpnia 1919 roku Sejm uchwalił ustawę o godłach i barwach „Za barwy Rzeczypospolitej Polskiej uznaje się kolory biały i czerwony w podłużnych pasach równoległych, z których górny-biały, dolny zaś-czerwony.” Stosunek długości do szerokości chorągwi dla flagi państwowej wynosił 5:8.
3 Maja –  Święto Konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Dzień ten został uznany świętem już 5 maja 1791 roku. Od 1946 roku świętowanie tego dnia było zakazane przez władze aż do roku 1990.

                               

Opracowała: Żaneta Szulc


DZIEŃ ZIEMI 2020

            22 kwietnie obchodzimy Dzień Ziemi. Z roku na rok stan naszej planety ulega pogorszeniu a Wyspa Śmieci na Oceanie Spokojnym jest kilkukrotnie większa od Polski. Jeśli jest dla nas jakaś nadzieja, są nią najmłodsi członkowie społeczeństwa, dlatego warto zainteresować ich świętowaniem Dnia Ziemi.

                 

Opracowała: Żaneta Szulc


ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 22 MARCA

1. Woda w zasadzie decyduje o tym, gdzie mieszkają ludzie, gdzie rozwijają się miasta. Od czasów starożytnych odkrywcy „podążają za wodą”. Przed wynalezieniem samochodów i samolotów, woda była głównym korytarzem, przez który ludzie mogli się poruszać.

2. Woda znajduje się prawie wszędzie na ziemi i jest niezbędna do życia. Bez wody, komórki w naszych ciałach umarłyby. Około 70% ludzkiego ciała składa się z wody.

3. Co ciekawe, około 70% powierzchni ziemi pokryta jest wodą.

4. Woda ma trzy różne stany: ciekły, stały i gazowy. Słowo woda zazwyczaj odnosi się do wody w stanie ciekłym. Stan stały wody znany jest jako lód, podczas gdy stan gazowy wody znany jest jako para wodna.

5. Trzy największe oceany na Ziemi to Ocean Spokojny (największy), Ocean Atlantycki (drugi co do wielkości) i Ocean Indyjski (trzeci co do wielkości).

6. Znaleziony na Oceanie Spokojnym, Rów Mariany jest najgłębszym znanym punktem na oceanach świata.

7. Najdłuższą rzeką na świecie jest rzeka Nil, która osiąga długość 6650 kilometrów. Drugą najdłuższą rzeką na świecie jest rzeka Amazonka o długości 6400 kilometrów.

8. 3 procent wody na Ziemi to woda słodka, a 2,4 procent tej wody jest trwale zamrożone w lodowcach i pokrywach lodowych. Tylko pół procenta słodkiej wody na Ziemi znajduje się w wodach gruntowych, a jeszcze mniej w naszych rzekach i jeziorach.

9. Niektóre miasta muszą kupować lub importować wodę z innych miejsc.

10. 30% słodkiej wody znajduje się w ziemi.

11. 1,7% wody na świecie jest zamarznięte i dlatego nie nadaje się do użytku.

12. Prawie połowa wody zużywanej przez Amerykanów jest wykorzystywana do produkcji energii elektrycznej.

13. Meduza i ogórek składają się w 95% z wody.

14. 70% ludzkiego mózgu to woda.

 

 

Opracowała: Żaneta SzulcCzym jest konkurs Eko Challenge?

 

Jako Fundacja Komputronik, zdecydowaliśmy się zorganizować akcję promującą wśród uczniów postawy proekologiczne. W związku z tym zapraszamy do udziału w konkursie „Eko Challenge” skierowany do uczniów szkół podstawowych, liceów, techników, szkół branżowych oraz szkół specjalnych.

Główna nagroda to 10 000 zł dla zwycięskiej szkoły na wybrane sprzęty ze sklepu Komputronik.

Twórcy nagrodzonych zgłoszeń zdobędą także nagrody indywidualne – karty podarunkowe o wartości 200 zł, butelki filtrujące Brita oraz nagrody rzeczowe dla szkoły  oczyszczacze powietrza Blueair, ekspresy do kawy Nespresso oraz dzbanki Brita.

Zadaniem konkursowym jest nagranie przez grupę uczniów krótkiego filmu z odpowiedzią na konkursowe pytanie – 

„Co Wasza szkoła może zrobić, aby być eko?”.

W konkursie może wziąć udział wiele zespołów z jednej szkoły, więc jest to także okazja do kreatywnej i pozytywnej rywalizacji pomiędzy klasami.

Więcej informacji, szczegółowy opis konkursu i regulamin umieściliśmy na stronie konkursu https://fundacjakomputronik.pl/konkurs/, a na Państwa pytania czekamy pod mailem: konkurs@fundacjakomputronik.pl.

Opracowała: Żaneta Szulc


ZBIÓRKA

DLA SOSNOWIECKIEGO HOSPICJUM

ZBIERAMY:

NAKRETKI – W RAMACH SZKOLNEJ AKCJI „ZAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE”

SZYSZKI

Samorząd Uczniowski


                       

Celem Akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej na temat zasad postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz praktyczne przeciwdziałanie zanieczyszczeniu Ziemi tym sprzętem, poprzez organizację zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

 • NAGRODY

1. Organizator przewiduje wynagradzanie Uczestników Akcji nagrodami rzeczowymi na zasadach wskazanych poniżej.

2. Warunkiem otrzymania Nagrody przez Uczestnika jest dostarczenie przez jego uczniów/wychowanków minimum 500 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w czasie każdej zbiórki.

3. Za każdą 1 tonę (słownie: jedną tonę) zebranego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego Uczestnik otrzymuje bon o wartości:

 • 150 zł brutto (słownie: sto pięćdziesiąt złotych) w przypadku odbioru sprzętu w godzinach pracy szkoły, do godziny 15:00
 • 200 zł brutto (słownie: dwieście złotych) w przypadku odbioru sprzętu po godzinach pracy szkoły, do godziny 18:00

co stanowi przelicznik uzyskanych kilogramów na wartość bonów.

4. W przypadku, gdy Uczestnik nie dostarczy wymaganych minimum 500 kg, zostaną one zaliczone na poczet następnej Akcji. Wówczas prawo do otrzymania Nagrody Uczestnik nabywa po osiągnięciu średniej 500 kg z dwóch następujących po sobie Akcji.

5. Uzyskany bon zostanie przeznaczony na Nagrody rzeczowe, w tym: materiały edukacyjne, materiały dydaktyczne, sprzęt i akcesoria biurowe, materiały gospodarcze i eksploatacyjne, sprzęt sportowy.

6. Rodzaje nagród będą dostosowane do zapotrzebowania Uczestnika oraz ustalane indywidualnie z każdym Uczestnikiem.

   

regulamin www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl.

Opracowała: Żaneta Szulc


PRZERWANY MARSZ - 1 września 1939 roku

          Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP wystąpiła z inicjatywą organizacji akcji pn. „Przerwany marsz…”, polegającej na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku, przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. Planowana na pierwszy dzień szkoły akcja będzie okazją do tego, aby młodsze i starsze pokolenia mogły wspólnie przywitać nowy rok szkolny.
              Zachęcamy, aby 2 września 2019 r. wspólnie z babciami, dziadkami, a także osobami samotnymi, które mieszkają w danym regionie i wywodzą się z pokolenia Dzieci Wojny uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego 2019/2020.
Punktem kulminacyjnym akcji będzie odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Zachęcamy również do publikowania zdjęć ze szkolnych klas z udziałem Seniorów. Prosimy o publikowanie zdjęć na stronach internetowych oraz portalach społecznościowych z hasztagiem: #PrzerwanyMarsz.
              Drugą częścią akcji będą „Pamiętniki Pokoleń” – prowadzone przez uczniów wywiady ze swoimi dziadkami lub pradziadkami albo osobami samotnymi, które odpowiedzą na pytanie jak wspominają sierpień i wrzesień 1939 roku, a także jacy byli wtedy młodzi ludzie. Utrwalone w ciekawy sposób rozmowy i wspomnienia staną się częścią wspólnej publikacji.

                Współorganizatorami wydarzenia są: Parlamentarny Zespół ds. Wspierania Środowisk Dzieci Wojny, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Stowarzyszenie „Dumni z Polski” oraz Stowarzyszenie „Dzieci Wojny w Polsce”.

Opracowała: Żaneta Szulc


"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Zapraszamy Was do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska. Akcja "Sprzątanie świata - Polska" to są proste działania, ale my już czujemy smak towarzyszącej im przygody i już się cieszymy na wiele wspaniałych rzeczy, które z tej okazji - jak co roku - wydarzą się w naszym kraju :)

Jak zawsze kulminacja Akcji nastąpi w trzeci weekend września, w tym roku to  20-22 września. Ale jeśli Wasze plany, możliwości lub potrzeby wymagać będą od Was innego terminu - to oczywiście działajcie wtedy, kiedy to potrzebne :)

Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

I do tego Was szczególnie właśnie zachęcamy: podejmujcie działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska. To będzie stosowna w praktyce filozofia Zero Waste.

Inicjujcie sprzątania tam, gdzie należy posprzątać, ale także wyszukujcie zanieczyszczone miejsca i zgłaszajcie ich lokalizacje do swoich urzędów gmin.

I rzecz trzecia, równie ważna jak nie śmiecenie i sprzątanie: zmiana - tak naszych indywidualnych nawyków, jak też zmiana procedur w instytucjach i firmach na przyjaźniejsze środowisku (np. rezygnacja z jednorazowych plastików).
Pytajcie także kandydatów w tegorocznych wyborach parlamentarnych o ich podejście do rozwiązywania największych problemów środowiskowych - wszak to oni będą tworzyć prawo w naszym kraju i wpływać na politykę środowiskową Państwa. Niech kandydaci do parlamentu czują i wiedzą, że nas, wyborców, obywateli, bardzo interesuje to, aby Polska dobrze radziła sobie z przeciwdziałaniem zaśmieceniu, z gospodarką odpadami, zmianami klimatycznymi, ochroną zasobów wodnych, ochroną lasów i mokradeł, z produkcją czystej energii i by stawała się coraz bardziej zasobooszczędna i energooszczędna... To także bardzo ważna i potrzebna, i oby prawdziwie dobra zmiana.

Zachęcamy Was zatem do promowania nie śmiecenia (np. może promocja wielorazowych produktów? może lokalna kamapania propagująca wymianę "jednorazówek"?), do sprzątania cennych przyrodniczo i kulturowo terenów publicznych, do akcji, konkursów czy festiwali promujących segregację odpadów. Znając Waszą inwencję i konsekwencję w działaniu - na pewno "będzie się działo"... ;)

Opracowała: Żaneta Szulc


JEM DRUGIE ŚNIADANIE 

to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, która jednocześnie wspiera program dożywiania dzieci Pajacyk.

 

Szkoła tuż tuż. Czy już wiesz, co spakujesz do śniadaniówki swojego dziecka?

Celem kampanii JEM DRUGIE ŚNIADANIE jest wyrobienie w Polakach, zwłaszcza tych najmłodszych, dobrego nawyku jedzenia drugiego śniadania. Dzięki jego spożywaniu zapobiegamy występowaniu chorób metabolicznych, chorób układu krwionośnego oraz zaburzeniom gospodarki hormonalnej w ich życiu dorosłym.

Naszą misją jest propagowanie idei noszenia ze sobą pudełka ze zdrowym drugim śniadaniem. Namawiając do regularnych, zbilansowanych posiłków, nie zapominamy o tych, którzy pozwolić sobie na nie nie mogą. Poprzez kampanię wspieramy program dożywiania dzieci Pajacyk, który stał się partnerem naszej akcji.

Wydawałoby się, że przygotowanie śniadanie do szkoły to prosta sprawa. Niezupełnie.  Czasy, kiedy do tornistra wrzucało się kanapkę zawiniętą w papier śniadaniowy z dorzuconym obowiązkowo owocem, najczęściej jabłkiem, to już przeszłość. Temat jedzenia, które dziecko zabierze ze sobą do szkoły, zaprząta dziś nasze myśli dużo bardziej.

Na dzieci czyha mnóstwo pokus. Niezdrowe, kuszące przekąski od kolegi z ławki, czy śmieciowe jedzenie ze szkolnego sklepiku są dla naszych pociech bardzo interesujące. Przygotowując drugie śniadanie, musimy więc pamiętać o tym, żeby było ono nie tylko zdrowe, ale i atrakcyjne wizualnie tak, żeby zostało zjedzone.

Pamiętam, że rodzice zawsze przygotowywali mi drugie śniadanie do szkoły. Koleżanki śmiały się trochę, że ciągle jem. Tak naprawdę nie jadłam dużo, za to regularnie. Rodzice pilnowali tego, zwłaszcza w okresie, kiedy mój organizm się rozwijał – wspomina ambasadorka kampanii „Jem Drugie Śniadanie Barbara Kurdej-Szatan.

Opracowała: Żaneta Szulc


ROK SZKOLNY 2018/2019


          W nawiązaniu do międzynarodowej akcji „Dzień Ziemi 2019”,  zapraszamy po raz kolejny do aktywnego uczestnictwa w XII edycji naszego ogólnopolskiego konkursu, tym razem pod hasłem:
ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY
POMAGAJĄC INNYM – POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE

Na czym polega nasz konkurs?

 Nasz konkurs polega na zebraniu przez szkołę (np. przez samorząd uczniowski) wśród uczniów starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.

Jakie korzyści ma z tego szkoła?

Przygotowaliśmy trzy rodzaje nagród:

 1. Każda szkoła za każdy kg zebranych telefonów otrzyma 5 zł w postaci kuponów pieniężnych „Sodexo”.
 2. Każda szkoła za najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów do ilości uczniów w szkole otrzyma nowoczesne, cyfrowe aparaty fotograficzne.
 3. Zwycięzca konkursu otrzyma atrakcyjną nagrodę główną w kwocie 2.000 zł do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu (np. skuter, rower, tablet, ekspres do kawy, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, kamera sportowa, monitor, drukarka, gry, zapas papieru do ksero lub równowartość w kuponach „Sodexo” itp.) do wyboru przez szkołę.

W jaki sposób przystąpić do konkursu?

Wystarczy do 17 maja 2019 zorganizować w szkole zbiórkę używanych, starych czy niepotrzebnych telefonów komórkowych. Na naszej stronie ekophone.pl dostępny jest plakat do pobrania i wydrukowania na drukarce, który można rozwiesić w szkole.

 1. Po zakończeniu zbiórki (do 17 maja) należy wypełnić „formularz zgłoszeniowy” również dostępny na naszej stronie i wysłać go mailem na adres: biuro@ekophone.pl
 2. Nasza firma na własny koszt zorganizuje odbiór paczki.
 3. Po zakończeniu konkursu każda szkoła jak do tej pory otrzyma nagrody rzeczowe lub kupony „Sodexo”.

Liczymy na Państwa zaangażowanie i dobrą organizację poprzez dołączenie się do szkół i placówek już uczestniczących w kolejnych edycjach naszych akcji. Pragniemy jednocześnie poinformować, że nasza firma prowadzi konkurs regularnie dwa razy w roku; wiosną z okazji „Dnia Ziemi” oraz jesienią w nawiązaniu do akcji „Sprzątania Świata”.

regulamin.docx

Opracowała: Żaneta Szulc


WIELKANOCNA ZBIÓRKA

Samorząd Uczniowski wraz z Biblioteką szkolną ogłasza zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt w Sosnowcu. Jak co roku zbieramy karmę suchą i mokrą, kasze, makarony, koce, kołdry, smycze, miski. W tym roku również chcieliśmy przeznaczyć Michę groszy. Nasi ulubieńcy wymagają również medycznej pomocy, a my możemy umożliwić zakup leków, opatrunków i innych niezbędnych rzeczy do ratowania zdrowia i życia.

Akcja trwa od 4 do 22 marca

Dary można składać w Bibliotece u Pani Patrycji.

Opracowała: Żaneta Szulc


,,Wystarczy, by dobrzy ludzie nic nie robili, 
a zło zatriumfuje”

ZBIÓRKA

Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele, 

Po raz kolejny z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę słodyczy

dla dzieci z rodzin objętych pomocą i wsparciem z naszej dzielnicy.

Prosimy, aby słodycze były z dłuższym terminem ważności (np. czekolady, ciastka, wafelki, cukierki itp.)

Zbiórka trwa od 29 listopada do 15 grudnia 2018 r., słodycze prosimy składać do Pani Żanety Szulc i Anny Głowacz.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!

Opracowała: Żaneta SzulcNasza szkoła po raz kolejny bierze udział w programie "Wzorowa łazienka"

Program Wzorowa Łazienka to przede wszystkim:

Konkurs dla szkół podstawowych

Nadrzędnym celem naszego programu jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie najmłodszych.

Punktacja

Punkty Standardowe

1 GŁOSOWANIE = 1 PUNKT

Szkoła może zdobyć punkty poprzez głosowanie na galerię szkoły (nie można głosować na poszczególne prace). Aby oddać standardowy głos należy podać swój adres email i postępować zgodnie z poleceniami na stronie. Prawidłowo oddany głos skutkuje komunikatem na stronie z taką informacją. Z jednego adresu email można oddać jeden głos na dobę. Z jednego adresu IP można oddać max. 150 głosów w ciągu doby. Głosować można w sekcji „Głosuj”.
 

Punkty z paragonem

1 PARAGON = 20 PUNKTÓW

Oddając jeden głos możesz przyznać szkole jednorazowo 20 punktów. Wystarczy, że kupisz dowolny produkt marki Domestos, zachowasz paragon, wejdziesz na stronę w sekcji „Głosuj”, podasz dane z paragonu oraz załączysz jego zdjęcie. Po pozytywnej weryfikacji paragonu szkole, na którą głosowałeś zostanie przyznanych 20 punktów. Nie ma limitów w głosowaniu z paragonami. Nie ma znaczenia liczba produktów marki Domestos na paragonie. Każdy unikalny paragon, to 20 punktów dla szkoły.

PUNKTY Z GRY

 

100 punktów w grze = 1 PUNKT

Zdobywanie głosów z gry odbywa się poprzez aplikację mobilną dostępną na telefony komórkowe z systemem android i iOS. Aby oddać Głos za pomocą gry, należy pobrać aplikację na swój telefon, wybrać w niej zarejestrowaną szkołę, na którą chce się oddać Głos, i zagrać w grę. Każde 100 punktów zdobyte w grze to 1 Punkt dla szkoły, na której konto grasz.

Aplikacja mobilna będzie dostępna dla użytkowników po 1.10.2018.

Punkty Extra

Każda szkoła może zdobyć punkty extra. Istnieją dwie możliwości ich zdobycia:

Punkty za promocję programu WZOROWA ŁAZIENKA
 

Szkoła dostaje 250 punktów.

Pierwsze 500 szkół które poprawnie zarejestrują się w Programie otrzyma od Organizatora drogą pocztową materiały promocyjne, m.in. plakaty propagujące program WZOROWA ŁAZIENKA oraz naklejki do toalet. Za rozwieszenie w szkole otrzymanych plakatów oraz przyklejenie naklejek w szkolnych toaletach, szkoła otrzyma od Organizatora jednorazowo dodatkowe 250 punktów. Warunkiem otrzymania tych punktów jest przesłanie do Organizatora dokumentacji zdjęciowej. Można to zrobić tylko po zalogowaniu do PROFILU SZKOŁY na naszej stronie, w zakładce Extra Punkty.

PUNKTY ZA ORGANIZACJĘ ŚWIATOWEGO DNIA TOALET
 

Szkoła dostaje 500 punktów.

Każda szkoła, która w okresie pomiędzy 12.11.2018 r. - 21.11.2018 r. zorganizuje w swojej szkole wydarzenie "Światowy Dzień Toalet" promujące tematykę czystości i higieny, otrzyma od Organizatora jednorazowo 500 punktów. Ponadto, głosy drogą mailową oddawane na tę szkołę w czerwcu zostaną podwojone. Warunkiem otrzymania punktów za organizację wydarzenia jest przesłanie do Organizatora dokumentacji zdjęciowej z tego dnia. Można to zrobić po zalogowaniu się do PROFILU SZKOŁY na stronie www.wzorowalazienka.pl, w zakładce Extra Punkty.Jak to robimy?

Fundujemy zwycięskiej szkole generalny remont szkolnej toalety o wartości 30 000 zł, a kolejne szkoły otrzymują nagrodę w postaci 5 000 zł na odświeżenie szkolnych toalet. Następne 100 szkół wyróżniamy rocznym zapasem produktów Domestos.

Lekcje higieny

W programie nie tylko nagradzamy, ale przede wszystkim edukujemy.
We współpracy z ekspertami przygotowaliśmy scenariusz lekcji uczącej dzieci higieny, który można przeprowadzić na lekcji godziny wychowawczej.
Język i materiały przystosowane są do wieku i poziomu edukacji dzieci w wieku szkolnym.

Przeprowadziliśmy badania stanu szkolnych toalet

Wykazały one, że szkolne toalety są raczej nieprzyjazne i często wymagają remontów. Dodatkowo część dzieci nie zna zasad dbania o higienę.
 
Jaki jest poziom czystości szkolnych toalet?
Raz są brudne, a raz czyste - 53%
Są zawsze czyste - 28%
Są zawsze brudne  - 7%
 
Na brak czego w szkolnych toaletach skarżą się mamy?
Nie ma ręczników papierowych - 56%
Nie ma papieru toaletowego - 49%
Nie ma mydła - 44%
Jest brzydki zapach - 44%
Często niespuszczona woda - 40%
 
Na co skarżą się dzieci?
Jest brzydki zapach - 53%
Nie ma ręczników papierowych - 52%
Nie ma papieru toaletowego - 51%
Często niespuszczona woda - 48%

Nie ma mydła - 43%

Nagroda główna w konkursie

W szkole, która zbierze największą liczbę punktów, Domestos przeprowadzi

Remont toalet o wartości 30 000 zł

DODATKOWE NAGRODY GŁÓWNE

ODŚWIEŻENIA TOALET
O WARTOŚCI 5 000 ZŁ

                     Opracowała: Żaneta Szulc

ROK SZKOLNY 2017/2018


Nasze szkoła podobnie jak w latach ubiegłych bierze udział w Akcji „Góra Grosza”.

Celem tej akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom

wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci,

rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych

 oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne

programy wychowawcze. 

Pieniądze uzbierane w pokaźną „górę grosza” mogą przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie

z własnych przyczyn zostały odseparowane od domu rodzinnego, od najbliższych.

Akcja polega na zbiórce monet groszowych (od 1 gr. do 50 gr.).

 

Termin akcji „Góra Grosza” potrwa: 27.11.2017 r. – 2.01.2018 r.

 

Możliwa jest zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji

podstawowym celem jest uświadomienie dzieciom, że najdrobniejsze monety mogą,

zebrane w tak dużej liczbie, stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu

udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom,

którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Opracowała: Żaneta Szulc


PACZKA MIKOŁAJKOWA

Już od 20 listopada rusza kolejna szkolna akcja charytatywna,

w ramach której przygotujemy Mikołajkowe

paczki dla dzieci z

Zespołu Opiekuńczo – wychowawczego nr 2 w Sosnowcu.

 

Do dnia 1 grudnia wychowawcy poszczególnych klas,

proszeni są o przekazanie słodyczy, książek i przyborów szkolnych do

Pani Anny Głowacz lub Żanety Szulc.

 

Przyłączcie się do nas!!!

Pomóżcie stworzyć Mikołajkowe paczki

dla potrzebujących dzieci!!!

Opracowała: Żaneta Szulc


X EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO:
„DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY–ODDAJ MNIE W DOBRE RĘCE 2018”

NASZA SZKOŁA BIEŻE UDZIAŁ W PUBLICZNEJ KAMPANII EDUKACYJNEJ NA TEMAT ELELKTROŚMIECI

pod patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska,

skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i starszych klas (V i VI) szkół podstawowych. Zadaniem zespołu będzie między innymi:

1.  Przeprowadzenie kampanii edukacji ekologicznej na terenie szkoły oraz w środowisku lokalnym.

2.  Zorganizowanie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów. 

Finał konkursu, z uroczystym wręczeniem nagród odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniu 15 czerwca 2018 roku. Szkoły otrzymają atrakcyjne nagrody zespołowe, a uczestnicy finału atrakcyjne nagrody indywidualne.

 

Udział w projekcie daje możliwość uzyskania korzyści dla ucznia i szkoły:

1. Podwyższona samoocena młodzieży realizującej projekt ogólnopolski.

2. Podwyższony poziom identyfikacji młodzieży z własną szkołą (marzenie wszystkich szkół) i środowiskiem oraz władzami lokalnymi.

3. Wyższy prestiż wśród innych szkól i placówek edukacyjnych oraz władz lokalnych.

4. Wyższe  umiejętności unikania zagrożeń płynących ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów (ochrona zdrowia).

5. Wzrost umiejętności komunikowania się z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komunikacyjnych (wyszukiwanie, przetwarzanie i tworzenie nowych informacji)

6. Atrakcyjne nagrody dla szkól oraz indywidualne dla uczestników (Wykaz nagród w konkursie oraz niezbędne formularze znajdą Państwo na stronie: www.auraeko.pl  w prawym górnym rogu, w zakładce „KONKURS DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY”. http://www.auraeko.pl/konkurs-dobre-rady-na-elektroodpady/aktualne-materialy-konkursowe

W tegorocznej edycji dokonaliśmy wielu ważnych zmian w Regulaminie Konkursu w stosunku do poprzednich edycji. Dla uniknięcia pomyłek i ich konsekwencji, uprzejmie prosimy o dokładne zapoznanie się z nowym regulaminem  edycji 2018, a także innymi materiałami konkursowymi, dostępnymi na naszej stronie, pod adresem podanym powyżej.

Do konkursu zakwalifikowanych zostanie tylko 40 szkół z tych, które się zgłoszą do dnia 9 grudnia 2017 roku Regulamin_2018.pdf

Opracowała: Żaneta Szulc


 

NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W AKCJI

WZOROWA ŁAZIENKA 2017

ZMIEŃ SZKOLNĄ TOALETĘ NA WZOROWĄ ŁAZIENKĘ

Nadrzędnym celem naszego programu jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach,
a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie najmłodszych.

ZASADY UCZESTNICTWA:

WYSTARCZY WEJŚĆ NA STRONĘ https://www.wzorowalazienka.pl/, odszukać w spisie szkół Szkoła Podstawowa nr 37 w Sosnowcu, podać swój adres e-mail i tam potwierdzić oddanie głosu. 

 Liczba Głosów Standardowych możliwa do oddania z jednego adresu IP jest ograniczona do 150 dziennie;

 Liczba Głosów Standardowych możliwa do oddania z jednego adresu email jest ograniczona do 1 na dobę; 

Program jest podzielony na 3 etapy:

a) Etap I –zgłoszenia i rejestracja Szkół w Programie rozpocznie się

21.08.2017 r. o godz. 16.00 i zakończy się 30.11.2017 r. o godz. 23.59;

b) Etap II – dodawanie Prac Programowych rozpocznie się 04.09.2017 r. o godz. 11.00 i zakończy się 30.11.2017 r. o godz. 23.59;

c) Etap III –głosowanie na zgłoszone do Programu i opublikowane w galerii na Stronie Internetowej Prace Programowe rozpocznie się

11.09.2017 r. o godz. 11.00 i zakończy się 30.11.2017 r. o godz. 23.59;

Punkty Standardowe
1 GŁOSOWANIE = 1 GŁOS

Szkoła może zdobyć głosy, a tym samym punkty poprzez głosowanie na galerię szkoły (nie można głosować na poszczególne prace). Aby oddać standardowy głos należy podać swój adres email i postępować zgodnie z poleceniami na stronie. Prawidłowo oddany głos skutkuje komunikatem na stronie z taką informacją. Z jednego adresu email można oddać jeden głos na dobę. Z jednego adresu IP można oddać max. 150 głosów w ciągu doby. Głosować można w sekcji „Głosuj”.

Punktyz paragonem
1 PARAGON = 20 GŁOSÓW

Oddając jeden głos możesz przyznać szkole jednorazowo 20 głosów. Wystarczy, że kupisz dowolny produkt marki Domestos, zachowasz paragon, wejdziesz na stronę w sekcji „Głosuj”, podasz dane z paragonu oraz załączysz jego zdjęcie. Po pozytywnej weryfikacji paragonu szkole, na którą głosowałeś, zostanie przyznanych 20 głosów. Nie ma limitów w głosowaniu z paragonami. Nie ma znaczenia liczba produktów marki Domestos na paragonie. Każdy unikalny paragon to 20 głosów dla szkoły.

Jak liczone są głosy?
Pula wszystkich oddanych głosów standardowych oraz z paragonami dzielona jest przez liczbę uczniów w danej szkole*. Ten wynik to liczba punktów, która wyświetla się przy galerii szkoły i na jej podstawie jest wyświetlany aktualny ranking szkół.

PunktyExtra
Każda szkoła może zdobyć punkty extra.
Istnieją dwie możliwości ich zdobycia:
 
1. Punkty za promocję programu WZOROWA ŁAZIENKA
Szkoła dostaje 100 punktów.

Każda szkoła po zarejestrowaniu w programie otrzyma od Organizatora drogą pocztową materiały promocyjne min. plakaty propagujące program WZOROWA ŁAZIENKA. Za rozwieszenie w szkole otrzymanych plakatów szkoła otrzyma od Organizatora jednorazowo dodatkowe 100 punktów. Punkty te nie podlegają dzieleniu przez liczbę uczniów. Warunkiem otrzymania tych punktów jest przesłanie do Organizatora dokumentacji zdjęciowej. Można to zrobić tylko po zalogowaniu się do PROFILU SZKOŁY na naszej stronie, w zakładce Extra Punkty.
 
2. Punkty za organizację Światowego Dnia Toalet (19 listopada)
Szkoła dostaje 1000 punktów.

Każda szkoła, która zorganizuje event, wydarzenie w swojej szkole propagujące ideę Światowego Dnia Toalet otrzyma od Organizatora jednorazowo 1000 punktów. Punkty te nie podlegają dzieleniu przez liczbę uczniów. Warunkiem otrzymania tych punktów jest przesłanie do Organizatora dokumentacji zdjęciowej. Można to zrobić tylko po zalogowaniu się do PROFILU SZKOŁY na naszej stronie, w zakładce Extra Punkty. Światowy Dzień Toalet należy zorganizować w szkole pomiędzy 13 a 26 listopada 2017 r.

Opracowała: Żaneta Szulc


Akcja charytatywna                              pomoz
„Szkoło Pomóż i Ty”


         Nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”, której dochód ma na celu pomóc podopiecznym Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”.
Akcja trwa od 1.09.2017r. - 22.06.2018r.
W tym roku zebrane środki zostaną przekazane na specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny dla podopiecznej Fundacji - Oliwii.
Wspomóc akcję można, kupując „cegiełki” – pomoce edukacyjne w postaci małych kart.

Zachęcamy więc do kupowania kart – cegiełek, które są nie tylko ładne, ale posłużyć mogą również za pomoc szkolną. Cena zakupu jednej karty nie może być niższa niż 2 zł, to znaczy by kwota nabycia nie była mniejsza niż koszt wydrukowania i dystrybucji. Zapraszamy – cegiełki do nabycia w sekretariacie.

 

W czasie trwania akcji zostanie przeprowadzony konkurs
"LAPTOP DLA SZKOŁY"
Konkurs trwa od 1 wrzesnia 2017 roku do 30 listopada 2017 roku.

W konkursie zostaną przyznane trzy równorzędne nagrody główne, w trzech kategoriach:
1. Szkoły małe do 150 uczniów.
2. Szkoły średnie od 151 do 400 uczniów.
3. Szkoły duże od 400 uczniów.
Zwyciężcą konkursu zostanie szkoła, która w swojej kategorii osiągnie najwyższy współczynnik procentowy W.
Wskaźnik procentowy W= S/U *100%,
gdzie S - suma zebranych środków, U - liczba uczniów w szkole.

Więcej informacji w regulaminie na stronie ZSO nr 11 w zakładce SU - regulaminy.


Samorząd Uczniowski.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11
  ul. Skwerowa 21
  41-217 Sosnowiec
 • +48 32 2948142

Galeria zdjęć