• Dostaliśmy dotację

Miło nam poinformować, że nasze stowarzyszenie otrzymało 3 tys. złotych dotacji z Urzędu Miasta Sosnowca na realizację zadania z dziedziny kultury. Pieniądze zostaną przeznaczone na godne upamiętnienie jubileuszu 130-lecia szkolnictwa w Maczkach.

Pełny wykaz instytucji, które otrzymały dofinansowanie można znaleźć tutaj.

Prasa o nas

Aktywne działania podejmowane przez nasze Stowarzyszenie na rzecz ZSO nr 11 zostały dostrzeżone przez lokalne media. O naszej placówce i Sercu Maczek napisano w w tygodniku "Twoje Zagłębie" oraz w miesięczniku "Nowe Zagłębie". Skany wspomnianych artykułów zamieszczamy poniżej.

Znajdź twórcę obok siebie, odnajdź siebie w tekście

Na przełomie maja i czerwca Stowarzyszenie zorganizowało w ZSO nr 11 projekt zatyutułowany "Znajdź twórcę obok siebie, odnajdź siebie w tekście". Projekt mógł zostać zrealizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Sosnowca. W założeniu miał promować szeroko pojętą publicystykę i zachęcać młodzież do pisania. W ramach projektu mury naszej szkoły odwiedzili uznani lokalni publicyści: dr Magdalena Boczkowska z Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, Edyta Antoniak-Kiedos - autorka programy telewizyjnego zatytułowanego "Siadamy z kulturą" oraz dr Aleksandra Barwicka-Makula z Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego. Goście opowiadali o swoich doświadczeniach związanych z publicystyką i starali się zaszczepić dryg do częstego sięgania po pióro.

Aktywny Dzień Dziecka

W dniu 2 czerwca 2014 r. Stowarzyszenie zorganizowało wycieczkę do Ogrodzieńca dla uczniów ZSO 11. Dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Sosnowca aż 81 uczniów mogło wziąć udział w zaplanowanej wycieczce.

Wycieczka połączona była z wykładem tematycznym Co kryją jurajskie skały? Uczniowie wędrując po okolicznych lasach słuchali przygotowanego wykładu i brali czynny udział w dyskusji. Najmłodsi uczestnicy wycieczki wzięli udział w Spacerze przez epoki, podczas którego zwiedzili m.in. zabytkowy zamek ogrodzieniecki, park miniatur oraz drewnianą osadę na Górze Birów.

Taka forma lekcji w terenie dostarczyła niezapomnianych wrażeń i solidnej dawki wiedzy z pogranicza historii, przyrody i geografii. Zdjęcia z wycieczki znajdują się tutaj.