Język angielski

Wydarzenia

Ucz się angielskiego w bibliotece

Kilkaset filmów, piosenek, edukacyjnych gier, fotolekcji i interaktywnych ćwiczeń - wszystko po to, by dzieci mogły uczyć się angielskiego poprzez zabawę. Biblioteka szkolna ZSO 11 w Sosnowcu zaprasza najmłodszych użytkowników do korzystania z kursu e-learningowego funenglish.pl.

Funenglish.pl bezpłatny kurs e-learningowy dla dzieci w wieku 6-12 lat. Łączy naukę z zabawą, dzięki czemu dzieci szybko zdobywają kolejne umiejętności językowe. Każde dziecko może korzystać z kursu zupełnie samodzielnie - potrzebny jest do tego wyłącznie biblioteczny komputer i dostęp do internetu.

Biblioteka otrzymała dostęp do kursu dzięki udziałowi w szóstej edycji projektu „FunEnglish
w bibliotece”, prowadzonego przez firmę Funmedia we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Internetowy kurs funenglish.pl jako pierwszy w Polsce otrzymał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od 2011 roku jest bezpłatnie udostępniany bibliotekom publicznym.


09.05.2016 dwie uczennice z naszej szkoły Dagmara Dąbek i Agnieszka Stawarz wzięły udział w międzygimnazjalnym konkursie "Wiedzy o krajach anglojęzycznych" zorganizowanym przez Gimnazjum nr 14 w Sosnowcu.

Gratulujemy Dagmarze Dabek zajęcia pierwszego miejsca!

................................................................................................................................................................................................

Konkurs English is Easy

07.04.2016 w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego dla klas trzecich szkół podstawowych.

Miejsca:

1. Patryk Juszczyk SP nr 45.

2. Maja Zaród SP nr 8.

3. Marcel Adamczyk Sp nr 4.

 

Gratulujemy zwycięzcom!

................................................................................................................................................................................................

Projekt Kid Speak

W dniach 08-12 luty 2016 w naszej szkole odbywał się projekt Kid Speak we współpracy z organizacją Aiesec.

Były to warsztaty językowe prowadzone przez dwóch studentów z zagranicy: Sherry z Chin i Giovani z Brazylii.

 Zagraniczni wolontariusze dzięki interaktywnym warsztatom w języku angielskim przybliżyli uczniom różne tematy oraz rozbudzili w nich otwartość na obcowanie z innymi kulturami.

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11
    ul. Skwerowa 21
    41-217 Sosnowiec
  • +48 32 2948142

Galeria zdjęć