Laboratoria przyszłości
Nasze działania od stycznia do czerwca 2025
04.07.2025 17:43Nasze działania od stycznia do czerwca 2025Styczeń – czerwiec 2025
Styczeń
Zdjęcia i filmy wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości:
• Nasi uczniowie w świecie stawonogów! Na zajęciach biologii uczniowie klasy VI wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem, tworząc modele stawonogów! Z papieru, plasteliny, drucików i wielu innych materiałów powstały niesamowite prace przedstawiające owady, pajęczaki, skorupiaki. To była nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do nauki i poznawania różnorodności świata fauny. Zobaczcie zdjęcia tych wyjątkowych modeli! Podziwiajcie talent i wyobraźnię naszych uczniów – ich prace naprawdę robią wrażenie!#Biologia #Stawonogi #Kreatywność #NaukaPrzezZabawę
• PROJEKT EDUKACYJNY
Zachęcamy do zapoznania się z twórczymi pracami uczniów klasy 4. Materiał w filmie
• „Boś Ty słowa mistrz”
27.01 społeczność naszej szkoły uczciła swojego patrona Henryka Sienkiewicza. Podczas uroczystości wysłuchaliśmy wierszy okolicznościowych, opinii znanych Polaków o twórczości Noblisty, a w formie prezentacji zostały przypomniane fakty z biografii twórcy „Trylogii”. Spotkanie poświęcone Patronowi zostało wzbogacone o piękne wykonanie dumki przez duet wokalny Mileny i Martyny: uczennic klasy VIII, piosenkę o Henryku Sienkiewiczu zaśpiewaną przez Lenę: uczennicę klasy V oraz szkolny chór, a także o obecność wśród nas Nel Rawlison i Stasia Tarkowskiego: bohaterów powieści „W pustyni i w puszczy”. Do łez rozbawiła zebranych scenka ukazująca wielkiego pisarza jako małego łobuza i utrapienie swojej mamy odegrana przez rodzeństwo: Oliwię i Mikołaja.
Maczkowska szkoła już od 25 lat nosi imię sławnego na całym świecie pisarza. Uważamy ten zaszczytny patronat za zobowiązanie do pilnej nauki i za inspirację do osiągania w przyszłości rzeczy wielkich.
• MATEMATYKA BEZ GRANIC
Uczniowie klas V i w VIII biorą udział w Międzynarodowym Konkursie Matematyka bez granic. W bieżącym roku szkolnym jest to już trzydziesta trzecia edycja tego konkursu. Konkurs ten organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. Uczniowie rozwiązują zadania matematyczne także w języku angielskim. Konkurs ten jest adresowany do całych klas, które wspólnie rozwiązują zadania. Na razie uczniowie wzięli udział w etapie szkolnym, natomiast etap międzynarodowy odbędzie się w marcu.
• Dzień Myśli Braterskiej
Z okazji Dnia Myśli Braterskiej uczniowie klas 1-3 przygotowali kartki z życzeniami. W dniu 13 lutego podczas zbiórki harcerskiej, złożyli najserdeczniejsze życzenia druhowi Panu Józefowi Naziemcowi i na jego ręce przekazali kartki dla harcerzy seniorów z naszego ogniska ZHP.
• W dniu 11.02.2025 roku uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w lekcji online "Bezpieczne ferie" zorganizowanej przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Uczniowie poznali praktyczne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa na śniegu i lodzie, informacje o właściwym ubiorze na mroźne dni oraz porady, jak unikać niebezpiecznych sytuacji podczas zimowego wypoczynku w górach.
• Walentynki
14 lutego jest wyjątkowym dniem – to dobra okazja by powiedzieć komuś, że się go szanuje, darzy wyjątkową sympatią i życzliwością. Stałym elementem Święta Zakochanych w naszej szkole jest wzajemne wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek. Walentynkowe listonoszki miały mnóstwo pracy, ponieważ kartek było baaaardzo dużo!
Nowym elementem tego święta była "Fotoramka przyjaźni", która cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Ten dzień upłynął w atmosferze przyjaźni, wszędzie królował kolor czerwony, a w klasach było słodko od życzliwości.
• Ciekawostki o rybach od naszych szóstoklasistów!
W ramach lekcji "Przegląd i znaczenie ryb" uczniowie klasy VI przygotowali fascynujące informacje o wybranych przez siebie gatunkach ryb!
Każda grupa zgłębiła tajemnice jednego gatunku – od drapieżnych okoni, przez kolorowe ustniczki, aż po tajemnicze głębinowe stworzenia.
Dzięki tej pracy uczniowie nie tylko poznali różnorodność świata wodnego, ale też rozwijali umiejętność wyszukiwania i prezentowania informacji.
Brawo dla wszystkich za zaangażowanie! Macie swoją ulubioną rybę? Podzielcie się w komentarzach!
• Podsumowanie konkursu
6 marca został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Edukacji regionalnej "Obrzędy dawniej i dziś - poznajemy dziedzictwo kulturowe naszego regionu". Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie klas I-III mieli za zadanie w grupach ułożenie puzzli z zabytkami Maczek. Każda grupa doskonale poradziła sobie z tym zadaniem. Uczniowie klas 4-8 musieli wykazać się wiedzą o naszej dzielnicy Maczki. Poziom wiedzy był bardzo wysoki i wyrównany. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
• MATEMATYKA BEZ GRANIC
Uczniowie klas V i VIII biorą udział w XXXVI edycji Międzynarodowego Konkursu „Mathématiques Sans Frontières”. Konkurs ten organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. Uczniowie rozwiązują wspólnie zestaw zadań. Liczy się tu współpraca, kreatywność podczas rozwiązywania zadań, rozwój poprzez dzielenie się wiedzą oraz wzajemne wsparcie podczas rozwiązywania zadań. Warto dodać, że uczniowie rozwiązują również zadanie w języku angielskim.
• 17 marca to Dzień św. Patryka. Z tej okazji uczniowie klasy 2a zostali zapoznani z historią i tradycją tego święta. Mieli też okazję poczuć się jak prawdziwe skrzaty - jeden z symboli tego dnia.
• 22 marca obchodzimy Dzień Wody. Z tej okazji klasa 7a wzięła udział w zajęciach "Wirtualna woda", na których dowiedzieli się, że woda jest potrzebna do produkcji jedzenia i innych rzeczy oraz jak ich indywidualne wybory i decyzje wpływają na osoby w innych częściach świata.
• Mamy więcej sprzętu sportowego
Dzięki pieniądzom zebranym podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego Rada Rodziców mogła kupić sprzęt sportowy potrzebny na lekcjach wychowania fizycznego.
• 27 marca Poznajemy różne zawody
W naszej szkole rozpoczęliśmy cykl spotkań z osobami, które reprezentują różne profesje. Akcja skierowana jest do uczniów klas 7 oraz 8 i ma na celu przybliżenie uczniom charakterystyki wykonywanego zawodu. Dziękujemy przede wszystkim rodzicom, którzy zgłosili się do akcji i chcą przybliżyć uczniom wykonywaną przez nich pracę. Za nami pierwsze spotkanie z kosmetologiem skierowane do dziewcząt. W trakcie zajęć uczennice poznały ścieżkę edukacyjną jaką należy przejść, by wykonywać ten zawód. Dowiedziały się z czym wiąże się taka praca, jak wygląda przykładowy dzień w zawodzie kosmetologa i czym różni się kosmetolog od kosmetyczki. Nie zabrakło oczywiście ciekawostek i praktyki. Uczennice mogły zobaczyć jak wygląda sprzęt do wykonywania różnych zabiegów i poznały szczegóły niektórych terapii. Zajęcia były bardzo ciekawe i atrakcyjne. Cykl spotkań będzie kontynuowany, już wkrótce spotkanie z zawodem policjanta.
• 1 kwietnia Poznajemy rożne zawody
W ramach kontynuacji akcji dotyczącej różnych zawodów uczniowie mieli okazję poznać specyfikę pracy ratownika medycznego i policjanta.
Uczniowie dowiedzieli się m.in. jakie wymogi stawiane są przed kandydatami, jak wygląda proces rekrutacji i codzienna praca. W trakcie zajęć nie zabrakło ciekawostek i merytorycznej wiedzy. Przed nami jeszcze wiele ciekawych zawodów, o których uczniowie dowiedzą się już wkrótce.
• Młodzi montażyści
Uczniowie 8 klasy na lekcjach informatyki poznawali tajniki montażu filmu. Film został zmontowany przy użyciu aplikacji Clipchamp, która umożliwia łączenie scen, dodawanie napisów i ścieżki dźwiękowej. Przy tej okazji nasi ósmoklasiści stworzyli animację poklatkową.
• 2 kwietnia Wszyscy tęsknimy do ciepła i zieleni. Dlatego też, uczniowie z klasy 2a, postanowili zorganizować „Klasowy ogródek na parapecie”. Cała klasa wzięła się do pracy, jak przystało na prawdziwego ogrodnika. W pierwszej kolejności uczniowie zebrali informacje na temat uprawy roślin w warunkach szkolnych oraz ich pielęgnacji. Następnie sadzili nasiona w pojemniczkach. Na koniec podpisali je, podlali ziemię i ustawili w klasowym kąciku przyrody. Częściowe efekty pracy można było zobaczyć po trzech dniach, gdy wyrosła czupryna rzeżuchy i zaczął kiełkować owies. Obecnie w naszym klasowym ogródku zrobiło się bardzo zielono.
• 3 kwietnia Bądź Aktywny z Kuratorem. W ramach udziału w konkursie zorganizowanym przez Śląskiego Kuratora Oświaty "Bądź Aktywny z Kuratorem", uczniowie klasy drugiej przystąpili do zadania "Jedź smacznie i zdrowo", gdzie wykonali jadłospisy, uwzględniając zasady zdrowego żywienia.
• 15 kwietnia Konkurs na najpiękniejszy strój Pani Wiosny
Z radością informujemy, że w naszej szkole wraz z przyjściem wiosny, odbył się Konkurs na najpiękniejszy strój Pani Wiosny. Uczniowie licznie i z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w wydarzeniu, prezentując wyjątkowe, barwne i pomysłowe kreacje. Każdy strój był niepowtarzalny – pełen wiosennych kolorów, kwiatowych akcentów i kreatywnych rozwiązań. Jury stanęło przed niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ poziom kreacji był bardzo wysoki.
• Dzień Języka Angielskiego przypadający 23 kwietnia, jest uznawany za datę narodzin oraz śmierci Williama Shakespeare'a. Dzień ten został ustanowiony w 2010 roku przez Departament Informacji Publicznej.
Język angielski jest językiem urzędowym w najważniejszych organizacjach międzynarodowych. Znajomość języka angielskiego pozwala na swobodne komunikowanie się, poznawanie nowych kultur i podróżowanie.
Z tej okazji klasa 2a w ramach zajęć rozwijających kreatywność miała okazję poznać symbole Wielkiej Brytanii oraz przećwiczyć znajomość języka angielskiego w czytaniu, pisaniu i słuchaniu.
• Witaj, Majowa Jutrzenko!
5 V społeczność naszej szkoły uczciła Narodowe Święto Flagi oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczennice kl. VIII przygotowały wykład o znaczeniu barw narodowych oraz o sztandarach i chorągwiach z dawnych wieków. Podczas uroczystości zaprezentowano twórców I w Europie ustawy zasadniczej. Przedstawieniu głównych postanowień Konstytucji Majowej towarzyszyły komentarze Króla, Szlachcica-Patrioty, Chłopa i Żołnierza pełne entuzjazmu dla zapisów zawartych w szlachetnym akcie prawnym. Uczniowie uświetnili uroczystość okolicznościową poezją przeplataną pieśnią i melodią tematycznie związanymi ze świętem, a Lena: uczennica kl. V przypomniała piosenką, że „Ojczyznę kochać trzeba i szanować”. Wystąpienie Pani Dyrektor uświadomiło uczniom, że patriotyzm nie jest pojęciem z dawnych czasów, ale wielkim zbiorowym obowiązkiem nas wszystkich także obecnie i winno mieć konkretne uzewnętrznienie w stroju czy w zachowaniu, a Druh J. Naziemiec: nasz Gość opowiedział, w jaki sposób drużyna „Maki” po harcersku uczciła Święto Flagi oraz Narodowe Święto Konstytucji.
Cześć Polskiej Fladze, Cześć Majowej Konstytucji!
• 16 maja W ramach zajęć kreatywnych uczniowie kl. 2a poznali historię Misia Paddingtona. Mieli też okazję posłuchać historyjki w języku angielskim oraz zaprojektować swojego misia.
• W dniu 20.05.2025 w naszej szkole odbył się konkurs English is Easy dla uczniów klas trzecich z sosnowieckich szkół podstawowych. W tym roku odwiedziło nas aż 29 uczniów!
Miło nam ogłosić zwycięzców:
I miejsce - Marcel Gawle, SP 35
II miejsce - Jan Sztuka, SP 35
III miejsce - Julia Gocyła, SP 23.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!
• KARTA ROWEROWA
Egzamin na kartę rowerową składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uczniowie naszej szkoły są po części teoretycznej. Wynik części teoretycznej egzaminu dla uczniów szkoły podstawowej uznaje się za pozytywny, jeżeli osoba zdająca egzamin uzyskała co najmniej 80% punktów możliwych do uzyskania. Osoby, które uzyskały wynik pozytywny przystąpią do części praktycznej. Wynik części praktycznej egzaminu dla uczniów szkoły podstawowej uznaje się za pozytywny, jeżeli osoba zdająca egzamin prawidłowo wykonała co najmniej 90% manewrów i nie stwarza zagrożenia dla ruchu drogowego.
• KÓŁKO SZACHOWE
Szachy, zwane królewską grą oprócz tego, że są niewątpliwie piękną rozrywką, posiadają także liczne walory edukacyjne. Dzieci grając w szachy często traktują tą grę jedynie jako zabawę, nie zdając sobie sprawy z licznych funkcji dydaktycznych, jakie niesie za sobą gra w szachy. Przede wszystkim dotyczy nauki logicznego myślenia, ćwiczenia sztuki podejmowania najwłaściwszych decyzji, doskonalenia koncentracji, rozwijania pamięci. Za szczególnie cenny walor edukacyjny szachów można uznać naukę abstrakcyjnego myślenia.
• Spotkanie z ratownikiem medycznym.
W ramach "Miesiąca karier" odbyło się kolejne spotkanie z ratownikiem medycznym. Tym razem udział w nim wzięli nie tylko nasi najstarsi uczniowie, ale także piąto i szóstoklasiści. Nasz gość opowiedział krótko, jaką ścieżkę edukacji należy wybrać chcąc zostać ratownikiem medycznym, jak wygląda jego praca i z jakimi trudnościami musi mierzyć się każdego dnia, ale przede wszystkim podzielił się swoją wiedzą. Uczniowie uczyli się jak fachowo przeprowadzić RKO.
• W piątek 13 czerwca 2025 roku, nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Dzień pustej klasy". Tego dnia porzuciliśmy szkolne ławki i wyszliśmy uczyć się na świeżym powietrzu – w ogrodzie, na boisku, w parku, w lesie… wszędzie tam, gdzie natura staje się najlepszym nauczycielem!
Dlaczego to robimy?
Bo ruch i kontakt z naturą wspierają koncentrację i kreatywność.
Bo nauka w plenerze to świetna zabawa i oddech od codziennej rutyny.
Bo edukacja może – i powinna – dziać się wszędzie!
Zastosowanie drukarki 3D zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości :
• Wydrukowany projekt dworca kolejowego w ramach edukacji regionalnej.
• Ozdoby wielkanocne jako upominek dla podopiecznych sosnowieckiego hospicjum.ZDJĘCIA W GALERII
Nasze działania od września do grudnia '24
04.03.2025 20:53Nasze działania od września do grudnia '24Wszystkie wymienione poniżej wydarzenia, a także inne pomniejsze, były upamiętniane aparatem fotograficznym lub gimbalem zakupionym w ramach projektu Laboratorium Przyszłości.
12.09. KĄCIK SZACHOWO-PLANSZÓWKOWY Kącik gier to pomysł na wypełnienie wolnego czasu na przerwach śródlekcyjnych.
18.09. Uczniowie klasy 4a mieli okazję poznać przyrządy i pomoce przyrodnika. Na lekcji przyrody uczniowie uczyli się obsługiwać lupę, kompas i taśmę mierniczą. Nasza szkoła została zmierzona, a każdy jej zakamarek zbadany z użyciem lupy.
19.09. Na zajęciach rozwijających kreatywność uczniowie kl. 2a wykonali lapbook o sobie i swoich zainteresowaniach. Uczniowie uczyli się opowiadać o sobie w języku angielskim.
19.09. uczniowie klas 4 i 5 udali się na wycieczkę do Geosfery oraz Parku Gródek w Jaworznie.
19.09. CZY TO MAGIA? Uczniowie klasy 8 chyba znają tajemnicze zaklęcia. No bo jak wytłumaczyć fakt, że potrafią przesuwać przedmioty bez ich dotykania? Czy zmieniać kierunek płynącej wody? To nie magia to fizyka! A dokładniej mówiąc elektrostatyka, czyli dział zajmujący się oddziaływaniami pomiędzy ładunkami elektrycznymi. Zresztą zobaczcie sami…
23.09. Lato już oficjalnie dobiegło końca, a nasi uczniowie z klasy 2a zdążyli już przywitać jesień. Na zajęciach rozwijających kreatywność wykonali prace Autumn in the forest - Jesień w lesie, podczas której ćwiczyli nazwy zwierząt.
30.09. Warsztaty naukowo – chemiczne. Z okazji dnia chłopaka klasy I i II, brały udział w niezwykłych warsztatach naukowo - chemicznych, zorganizowanych przez rodziców. Uczniowie doświadczyli interesujących eksperymentów, gdzie główną rolę odgrywała woda. Największe wrażenie na uczniach zrobił tzw. ciężki dym, do którego wykorzystany został suchy lód i gorąca woda. Bawiliśmy się świetnie!
Z okazji Dnia Chłopaka 30 września 2024 roku, Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole akcję „Pod krawatem lub muszką”. Chłopcy podeszli do zadania bardzo poważnie i ambitnie. Uczniowie ubrani w krawat i muszki prezentowali się wyjątkowo wytwornie. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim tym, którzy włączyli się do wspólnej zabawy. Męskiej części naszej szkoły jeszcze raz życzymy samych sukcesów, dużo uśmiechów i wiele radości!
3.10. Na lekcjach geografii klasa 8a uczy się obecnie o Azji, a przy okazji nauki o Japonii uczniowie poznają tajniki jedzenia pałeczkami. Smaczna ta lekcja.
Jesień już na dobre zawitała do klasy 2. Dzięki jej barwą, powstały przepiękne kolorowe prace plastyczne. Tym razem wykorzystaliśmy kasztany do zrobieni fantastycznych sów. Z reszty darów stworzyliśmy jesienny kącik.
4.10 Uczniowie klasy 5a na lekcji biologii poznali budowę mikroskopu optycznego oraz nauczyli się obliczać powiększenie uzyskanego w mikroskopie obrazu.
4.10. uczniowie naszej szkoły i starszych grup przedszkolnych wzięli udział w akademii zorganizowanej z okazji Dnia Języków.
11.10. Owocowe jeżyki i jesienne myszki. W ramach zajęć technicznych uczniowie klasy 2 wykonywali przepiękne jeżyki i myszki.
10.10. świętujemy w Polsce Światowy Dzień Drzewa. Ta inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości ludzi na temat tego, jak istotną rolę pełnią drzewa dla funkcjonowania naszej planety i nas samych. W tym dniu uczniowie klasy 2 wysłuchali bardzo ciekawego filmu edukacyjnego o roli drzewa w życiu każdego człowieka. Na zakończenie dnia wyszliśmy na spacer po naszej przepięknej okolicy otoczonej cudownym lasem i zebraliśmy dary jesieni do naszego klasowego kącika.
W ramach zajęć rozwijających kreatywność uczniowie kl. 2a uczestniczą w programie Mali Odkrywcy Wielkiej Brytanii. Na dwóch ostatnich zajęciach uczniowie poznawali mapę Zjednoczonego Królestwa oraz flagi poszczególnych krajów.
Uczniowie kl. 4a sprawdzali na lekcji przyrody jaki jest wpływ światła na kolor i wzrost rzeżuchy. Obowiązkiem dzieci była opieka nad rzeżuchą i jej obserwacja. Na koniec wyciągnęliśmy wspólne wnioski.
22.10. uczniowie klasy 2 zostali zaproszenie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Maczkach na zajęcia pt.: "Jesień w literaturze". Podczas zajęć wysłuchaliśmy wiersza Marii Konopnickiej "Jesienią, jesienią", następnie rozmawialiśmy o zachodzących zmianach w przyrodzie. W drugiej części spotkania uczniowie wykonali przepiękne prace plastyczne z wykorzystaniem liści.
22.10 Od wielu lat nasza szkoła bierze udział w akcji Pola nadziei. Wolontariusze z klasy ósmej zasadzili nasze małe poletko żonkili. Czekamy na wiosnę i piękne kwiaty. Hospicjum Sosnowieckie im. św. Tomasza Apostoła
FIZYKA - PRĄD ELEKTRYCZNY
Dzień Gleby już za miesiąc ale nasi uczniowie z kl. 7A już się do niego szykują. Na lekcji geografii poznali główne rodzaje gleb, a także wykonali piękne profile glebowe.
FIZYKA - WYZNACZANIE GĘSTOŚCI
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVI edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego„MOJA ZIEMIA – CZYSTY ŚWIAT” pt. „Co powiedziałaby ryba?” wykonując model konika morskiego z eko śmieci "Plastikowy konik" oraz list w butelce "Porady na ocean 2050".
XIV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
20.11 w ZSO 11 odbyło się uroczyste otwarcie szkolnej ekopracowni “SosnoLab - zielona przystań nad Białą Przemszą”, która została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego dla klas I – III „Jesienne skarby zdrowia”.
25.11. Światowy Dzień Pluszowego Misia. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przynieśli swoje ulubione misie, które towarzyszyły im podczas lekcji i wspólnej zabawy.
W piątek 29 listopada uczniowie klas I-IV wzięli udział w lekcji o Szkocji przygotowanej przez nauczycieli języka angielskiego. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się gdzie leży Szkocja, jaka jest jej stolica, najważniejsze zabytki i legendy.
W ramach zajęć kreatywnych uczniowie kl. 2a poznawali historię brytyjskiej rodziny królewskiej, a także ciekawostki dotyczące korony brytyjskiej i ceremoniału koronacji. Oglądaliśmy film z koronacji króla Karola III, a na koniec uczniowie wykonywali ozdobne korony z papieru.
W dniach 3-5 grudnia uczniowie klasy 8a biorą udział w próbnym egzaminie ósmoklasisty. Dzięki niemu mają okazję zapoznać się z procedurami egzaminacyjnymi.
4.12. klasy 5-8 wzięły udział w spotkaniu podsumowującym Tydzień szkocki w naszej szkole. Przedstawiciele klas sprawdzili swoją wiedzę o Szkocji w quizie. Pytania dotyczyły geografii, historii, kultury i tradycji tego kraju.
6 grudnia naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość – Święty Mikołaj! Jak co roku, przyniósł ze sobą worek pełen słodkich upominków, które rozdawał wszystkim grzecznym dzieciom
10 grudnia w naszej szkole odbył się coroczny jarmark bożonarodzeniowy, który jak zawsze przyciągnął tłumy uczniów, przedszkolaków, rodziców i nauczycieli.
"Talenciaki" zdobyte!
Nasza szkoła z sukcesem wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoły Pełne Talentów”, która ma na celu wspieranie edukacji i rozwijanie umiejętności uczniów. Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej i przedszkolnej, rodziców oraz przyjaciół szkoły i przedszkola udało nam się zebrać wiele cennych „talenciaków”. Zgromadzone punkty pozwoliły nam wyposażyć szkołę i przedszkole w nowe pomoce dydaktyczne, które pomogą naszym uczniom i przedszkolakom rozwijać i doskonalić swoje umiejętności.
Konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową. W naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową, w którym wzięły udział wszystkie klasy. Kreatywność i zaangażowanie uczniów przerosły nasze oczekiwania – każda ozdoba była wyjątkowa i wnosiła prawdziwy świąteczny nastrój!
12 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-IV z przedstawicielami Policji.
„Mała książka – wielki człowiek”. Uczniowie klasy pierwszej w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” Instytutu Książki, otrzymali nieodpłatnie Wyprawki Czytelnicze. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” ma charakter ogólnopolski i realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego promująca rodzinne czytanie
Wykorzystanie drukarki 3D
Chemia - kationy i aniony
Religia – aniołki
Zdjęcia w GALERII
Wiosenne działania
30.06.2024 12:05Marzec – kwiecień – maj – czerwiecWszystkie poniżej wymienione wydarzenia, a także inne pomniejsze, były upamiętniane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu Laboratorium Przyszłości.
6.03.2024 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w Międzynarodowym Dniu Pisarzy, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Maczkach. Podczas zajęć przybliżona została twórczość oraz życiorys Jana Brzechwy. Uczniowie obejrzeli prezentację, wysłuchali wierszy i wykonali quiz. Na zakończenie odbyły się zabawy ruchowe przy muzyce.
12.03.2024 r. przypada Święto Matematyki. Uczniowie klas IV-VIII na lekcjach matematyki dowiedzieli się co tego szczególnego dnia wydarzyło się na przestrzeni od XV do XXI wieku. Następnie rozwiązywali zagadki dotyczące tego wyjątkowego dnia.
Święto Liczby Pi jest obchodzone 14 marca. Data ta jest nieprzypadkowa, gdyż w zapisie amerykańskim daty (najpierw miesiąc, potem dzień) 14 marca zapisujemy jako 3.14, co odpowiada wartości liczby Pi. Dzień ten służy przede wszystkim promocji matematyki i nauk ścisłych.
Uczniowie klasy VI wzięli udział w XXXII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematyka bez granic. Konkurs ma za zadanie zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym. Pozwala on na wykorzystanie własnej inicjatywy w rozwiązywaniu zadań oraz na rozwijaniu twórczej aktywności uczniów. Wyrabia on umiejętność pracy w zespole, gdyż liczy się tutaj wynik całej klasy. Ponadto zachęca do nauki języków obcych, ponieważ jedno z zadań należy rozwiązać w języku angielskim. Na wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać, póki co - trzymamy kciuki!
22.03.2024 r. obchodziliśmy Dzień Wody. Z tej okazji klasa 7A wzięła udział w zajęciach "Dostęp do wody" w ramach akcji Światowy Dzień Wody z PAH. Uczniowie dowiedzieli się, że nie wszyscy na świecie mają zapewniony dostęp do wody, potrafią wskazać, które sektory pochłaniają najwięcej wody, znają różne przyczyny światowego kryzysu wodnego.
10.04.2024 roku uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Maczkach, na zajęcia związane ze Światowym Dniem Książki. Uczniowie zapoznani zostali z etapami powstawania książki oraz z jej budową. Na zakończenie każda klasa zaprojektowała okładkę książki. W kwietniu w naszej szkole odbył się szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III: „Wiosenne przebudzenie”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. W naszej szkolnej galerii, podziwiać można prace płaskie i przestrzenne, w różnych formatach i technikach plastycznych.
Miłośnicy Scrabble co roku 13 kwietnia mają swoje święto. Tego bowiem dnia urodził się Alfred Butts, twórca gry. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się spotkanie dla klas 4-8, podczas którego uczniowie poznali kilka ciekawostek o języku i rozwiązywali zagadki słowne. Następnie poznali zasady układania ruchów na planszy i liczenia punktów. Na zakończenie usiedliśmy do plansz, by rozegrać partię belgijki (odmiana Scrabble). Nad planszami kłębiły się pomysły i pozytywne emocje, a uczniowie poznali ducha rywalizacji .
15.04.2024 r. zaczęliśmy w naszej szkole obchody Tygodnia z Naturą. To dopiero pierwszy dzień, a za nami już tyle atrakcji.
Na początku p. Paweł Duda (adiunkt w Instytucie Historii Uniwersytetu Śląskiego) wygłosił bardzo ciekawy wykład pod tytułem "Zwierzęta polskich władców. Królewskie menażerie i zwierzyńce". Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o znaczeniu zwierząt w dawnych czasach oraz ich roli w życiu władców. Uczennice klasy 8a zaprezentowały się w krótkim pokazie tanecznym, a kulminacją naszego spotkania był konkurs piosenki o naturze. Chętne dzieci z klas 1 - 8 zaprezentowały swoje talenty wokalne. Usłyszeliśmy wiele pięknych piosenek w wykonaniu młodych artystów.
17.04.2024 r. W ramach Tygodnia z Naturą uczniowie klas 1 - 5 wzięli udział w konkursie klasowym na eko kanapki. Do przygotowania pysznych kanapek użyte zostały nie tylko standardowe produkty, ale również zioła i kwiaty jadalne. Nasi uczniowie świetnie się bawili podczas prac, rozwijając przy tym swoją kreatywność i zdolności kulinarne. Takie piękne, kolorowe i zdrowe kanapki aż chce się jeść!
17.04.2024 roku uczniowie klas I-III byli w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie na przedstawieniu pt: „Fizia Pończoszanka”. Spektakl sprawił nam wiele radości, aktorzy żartowali, tańczyli, śpiewali. Były też momenty, które wzruszyły każdego z nas. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia, uczniowie klas I-III podjęli się szeregu działań. W pierwszym dniu wzięliśmy sprawy w swoje ręce i posprzątaliśmy teren najbliższej okolicy. Następnie zebrane śmieci zostały oczyszczone i wykonaliśmy z nich prace plastyczną z posegregowanymi odpadami. Kolejnym naszym zadaniem było symboliczne zasadzenie drzewek, na naszej polskiej ekologicznej mapie. Uczniowie rozwiązywali zagadki, a za każdą poprawną odpowiedz otrzymywali drzewko, które pokolorowali i przyczepiali na mapie. W ten sposób wspólnie posadziliśmy mnóstwo drzewek. Na zakończenie naszych ekologicznych działań, uczniowie wykonali prace plastyczno - techniczne. Z różnego rodzaju odpadów powstały niesamowite okazy.6.05.2024 r. społeczność szkolna uczciła 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Wiersze okolicznościowe, pieśni i melodie związane z tym ważnym dla Polaków wydarzeniem splatały się z nauką o doniosłej ustawie i jej twórcach. Akademia miała postać wystąpień przypominających okoliczności uchwalenia szczególnej ustawy, najważniejsze treści zapisów zawartych w akcie konstytucji, sylwetki Polaków, którzy ten dokument współtworzyli. Słowom uczniów towarzyszyła prezentacja multimedialna, galeria portretów twórców Konstytucji oraz analiza obrazu Jana Matejki uwieczniającego przejście króla i posłów Sejmu Wielkiego z Zamku Królewskiego w Warszawie do kolegiaty św. Jana po uchwaleniu majowej ustawy. Na koniec zgromadzeni uczestnicy uroczystości wysłuchali poruszającej pieśni, która wprawiła wszystkich w nastrój zadumy nad trudnymi dziejami ojczyzny 2024 r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs z języka angielskiego "English is Easy!" dla uczniów klas 3 sosnowieckich szkół podstawowych. Uczniowie klas 3 mogli sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego po trzech latach nauki w szkole podstawowej. Poziom znajomości języka angielskiego był naprawdę wysoki. Na kolejnych zajęciach z cyklu "Podróże małe i duże" uczniowie mieli okazję wysłuchać bajki o Zorro, odważnym bohaterze, który walczył ze złem zręcznie władając szpadą. Zajęcia, były poświęcone historii i kulturze Malty, obejmowały fascynującą opowieść o tajemniczych świątyniach Ġgantija. Dzieci były pełne emocji i chętnie słuchały nowych informacji, które wzbogaciły ich wiedzę o kulturę i historię kolejnego kraju.
14.06.2024 r. odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny. Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane liczne atrakcje. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich gości i odczytaniem kolejnych punktów programu imprezy. 21.06 2024 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Uczniowie klasy 7a wraz z młodszymi koleżankami i kolegami z klasy 3a przygotowali akademię. Podczas uroczystości młodzież otrzymała wyróżnienia za osiągnięcia w nauce, konkursach oraz aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim i poczcie sztandarowym w mijającym roku szkolnym. Następnie wychowawcy spotkali się z uczniami w salach lekcyjnych, aby przekazać świadectwa i pożegnać się na czas wakacji.
Dodatkowo nasi nauczyciele wykorzystali kilka modeli wydrukowanych z pomocą drukarki MakerBot, które posłużyły jako dodatkowe pomoce dydaktyczne dla naszych uczniów spragnionych wiedzy.
Uczniowie 8 klasy za pomocą aplikacji Tinkercad zaprojektowali numery na stoliki, które następnie zostały wydrukowane w drukarce 3D.
Wykorzystanie lutownicy
PIERŚCIONKI Z PLASTIKU
Uczniowie klasy VII wykonali pierścionki ze zużytych butelek plastikowych. Do tego zadania posłużyli się szkolną stacją lutowniczą na ciepłe powietrze Techrebal858D, która została zakupiona w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Wykonana biżuteria pięknie się prezentuje i będzie pasować do wykonanych wcześniej broszek. Efekty pracy można podziwiać na palcach 😊 i w galerii zdjęć.
BIŻUTERIA Z PLASTIKU
Uczniowie klasy siódmej na Zajęciach Rozwijających Kreatywność wykonywali broszki z butelek po napojach. Młodzież najpierw wycinała kształty z plastiku, następnie formowała je przy użyciu ciepłego powietrza. Do tej pracy została wykorzystana szkolna stacja lutownicza na ciepłe powietrze Techrebal858D, która została zakupiona w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością pracując z zaangażowaniem przy tworzeniu i ozdabianiu broszek. Efekty ich pracy można podziwiać w galerii zdjęć.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII
Nasze zimowe działania
23.04.2024 07:05Grudzień – styczeń – luty
Aparat fotograficzny został wykorzystany do wykonania fotografii potrzebnych do prezentacji szkoły w procesie rekrutacji oraz dokumentowania wydarzeń szkolnych:
01.12.2023 Konkurs recytatorski „Jesień w wierszach”
0.12.2023 Mikołajkowe warsztaty – zajęcia plastyczne – slimy.
19.12. 2023 Wyjście do POK w Maczkach n a przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 36.
21.12.2023 Jasełka szkolne.
Lepsze wyposażenie naszej pracowni komputerowej
Kreatywne zajęcia plastyczne - w dniu 5.01 uczniowie klas 1-3 wykonywali prezenty - wazony na dzień Babci
Obchody rocznicy wybuchu powstania styczniowego
Finał Ligi Tenisa Stołowego
25.01. 2024 Bal Karnawałowy klas I – III
Walentynki - akademia z okazji Walentynek - Randka w ciemno
26.02.2024 Spotkanie z pisarką Anną Podsiadło.
Dzień Bezpiecznego Internetu
Wykorzystanie gogli VR:
Lekcje wychowania fizycznego w klasie 7
• Grudzień - "Orientacja przestrzenna i szybkość reakcji - ćwiczenia w wirtualnej rzeczywistości".
• Styczeń - "Szybkość i koordynacja ćwiczona w wirtualnym świecie".
• Luty - "Mini turniej tenisa stołowego w wirtualnej rzeczywistości".
• "Sportowe zmagania w wirtualnej rzeczywistości" .
Lekcje wychowania fizycznego w klasie
• "Sportowe zmagania w wirtualnej rzeczywistości" .
Wykorzystanie drukarki 3D
15 grudnia uczniowie kl. V oglądali wydrukowane na drukarce 3d modele koloseum i łuku triumfalnego wydruk popiersia cezara
22.01 uczniowie kl. VII oglądali wydrukowany na drukarce 3d wydruk sterowca (zeppelina)
W grudniu uczniowie klasy VII i VIII w drukarce 3d wydrukowali choinki – bombki do zawieszenia na choinkę. Wydruki trafiły do podopiecznych naszego sosnowieckiego Hospicjum.
Nasze jesienne działania
05.01.2024 17:38Wrzesień – październik – listopad
• 4 września uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
• Opieka nad popiersiem T. Kościuszki na skwerze w dzielnicy Maczki z młodzieżą szkolną jako działanie w ramach projektu Kuratorium Oświaty w Katowicach "Szkoła Patriotów".
• Wykonanie w szkole tablicy upamiętniającej "Lokalne miejsca pamięci i Bohaterowie" jako działanie w ramach projektu Kuratorium Oświaty w Katowicach "Szkoła Patriotów”.
• 26 września obchodzony jest Dzień Języków Obcych. Z tej okazji klasa 2a dowiedziała się coś więcej o tym święcie, uczniowie pokolorowali plakaty i nauczyli się jak powiedzieć "cześć" w kilku językach obcych. Warto uczyć się języków obcych!
A przy okazji przypominamy o konkursach z okazji Dnia Języków Obcych dla klas 4-6 i 7-8.
• 28 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Jabłka. Uczniowie klas I- III w tym dniu zajadali się zdrowymi, soczystymi jabłuszkami, wykonywali piękne prace plastyczne, ilustrujące jabłka oraz omawiali zagadnienia, związane ze zdrowym stylem życia.
• Dnia 29 września uczniowie klasy I zostali zaproszeni przez panią Iwonę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Maczkach, gdzie uczestniczyli w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Uczniowie mieli okazje posłuchać ciekawostek na temat tego dnia oraz wysłuchać w ciszy i skupieniu opowiadań. Sami spróbowali swoich sił i odważyli się przeczytać dla swoich kolegów i koleżanek krótkie teksty. BRAWO PIERWSZAKI!
• W ramach udziału w Ogólnopolskim programie "Literki w akcji" uczniowie klasy I postanowili pokazać jak dobrze opanowali poznane literki i cyferki z wykorzystaniem darów jesieni.
• Uczniowie klasy I wykonali drugie zadanie w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Literki w akcji". Tym razem wykorzystaliśmy masę solną. Bawiliśmy się znakomicie.
• 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.
• 10 października to Światowe Święto Drzew. Dzień ten ma przypominać i uświadamiać, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa. Uczniowie klas I-III w naszej szkole, wiedzą jak ważna jest rola drzew. Na zajęciach wykonaliśmy zadania związane z tym tematem, poznaliśmy gatunki drzew, malowaliśmy drzewo w barwach jesiennych, zrobiliśmy wystawę. Zachęcamy do obejrzenia.
• 11.10. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
• 12 października uczniowie klasy 6, 7 i 8 wzięli udział w warsztatach dietetycznych w POK Maczki. Warsztaty prowadzone były przez mgr Donatę Krawczyk (dietetyk kliniczny) z Palety Diet w Sosnowcu. Nasi uczniowie dowiedzieli się o:
- nowej piramidzie żywieniowej
- zaleceniach zdrowego odżywiania
- aktywności fizycznej
- najczęstszych błędach żywieniowych jakie popełniamy
- sposobach odchudzenia naszej kuchni oraz
- tym czym jest otyłość.
Warsztaty były bardzo ciekawe i przydatne.
• Na lekcji geografii klasa 8 poznaje właśnie Azję, a przy okazji uczniowie mieli okazję poznać tradycję jedzenia pałeczkami. Było przy tym dużo śmiechu. Oby więcej takich lekcji!
• 20 października obchodziliśmy Dzień Krajobrazu. Z tej okazji dwóch uczniów kl. 6A (Filip Dębski i Oliwia Bugajska) przygotowało piękne kolaże nawiązujące do tegorocznego hasła "Doceń lokalność". Dziękujemy za zaangażowanie! W ramach projektu Ekomisja klasa 7a wzięła udział w lekcji "Czy moja kanapka jest bezpieczna?".
Uczniowie dowiedzieli się co to jest bezpieczeństwo żywności, jak przechowywać żywność, segregować śmieci i prawidłowo odczytywać daty ważności.
• Dnia 31 października br. uczniowie klas I-III zostali zaproszeni przez Przystanek Otwartej Kultury w Maczkach na zabawę muzyczno - ruchową, związaną z przybliżeniem kultury anglojęzycznej. Podczas zabaw uczniowie zastali podzieleni na drużyny i wykonywali różne zadania zręcznościowe.
• W ramach realizacji programu "Ekomisja" uczniowie klasy I zrealizowali temat "Owocowe spory". Wysłuchaliśmy opowiadania o owocach, przeszliśmy labirynt oraz postanowiliśmy wykonać owoce i warzywa z plasteliny.
• Dnia 6 listopada 2023 roku uczniowie klasy I wzięli udział w bajecznej lekcji bibliotecznej z okazji Światowego Dnia Postaci z Bajek. Podczas lekcji uczniowie rozwiązywali rozmaite zagadki związane z najbardziej znanymi bajkami na całym świecie.
• Uczniowie klasy I omawiają swoją pierwszą lekturę "Cukierku, ty łobuzie", napisaną przez Waldemara Cichonia. Doskonale bawią się słuchając fascynujących przygód sympatycznego kotka z plamką na nosie, któremu niestraszne żadne wyzwanie.
• W ramach Ogólnopolskiego Projektu finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, uczniowie klasy I otrzymali Wyprawki Czytelnicze "Mała książka - wielki człowiek".
• Pewnie nie wszyscy wiedzą, że nawet kolczaste jeże mają swoje święto i przypada ono 10 listopada. W związku z tym uczniowie klas I-III obchodzili Międzynarodowy Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, dlatego w tym dniu poznaliśmy ich zwyczaje, jak i gdzie żyją, wiele ciekawostek na temat jeży. I najważniejsze, że zasługują na ochronę, bo to bardzo pożyteczne ssaki. Finałem zajęć było wykonanie prac plastycznych. Zapraszamy do obejrzenia wystawy.
• W dniach 13-19.11.2023 obchodzimy Tydzień Edukacji Globalnej. Nasza szkoła dołączyła do akcji specjalnej "Tydzień Edukacji Globalnej z PAH", w ramach której zachęcamy do zapoznania się z wystawą plakatów "Wojna i Pokój".
Tydzień temu uczniowie klasy 6a realizowali lekcję "Zbrataj się z naturą" w ramach projektu "Jestem eko" Instytutu Badań Edukacyjnych. Kontynuacją zajęć w klasie były spacery naszych uczniów po najbliższej okolicy.
Dzisiaj zapraszamy do obejrzenia pięknych zdjęć naszych uczniów i przeczytania kilku opisów z wypraw po naszej okolicy.
"W niedzielę poszłam na spacer nad Przemszę niedaleko mojego domu. Niestety nie zaobserwowałam zwierząt oprócz jelenia i kilku ptaków których nie zdążyłam uchwycić na zdjęciu. Natomiast udało mi się uwiecznić ślady pracy bobrów (ścięte drzewa, objedzona kora). O tej porze roku nie ma już wiele ciekawych i kwitnących roślin, ale sfotografowałam kwiat róży oraz owoce Trzmieliny pospolitej.
Ogólnie spacer uważam za udany."
"Podczas spaceru w weekend m.in. zobaczyłem konie, które uciekły z zagrody na Cieślach. Widziałem też różne zwierzęta oraz rośliny podczas przechodzenia lasem. Wszedłem również na pobliską ambonę, z której wypatrywałem zwierząt".
"Dzisiaj wybrałem się do parku Kuronia na spacer. Niestety ze względu na niezbyt sprzyjająca pogodę nie zobaczyłem żadnych ludzi. Ale za to zobaczyłem dużo drzew zmieniających kolor liści z zielonych na kolor żółty czy bordowy. Drzewa tu są już w barwach jesieni. Z oddali słychać śpiew ptaków.
A spacerując przy wodzie można zauważyć powalone i zatopione drzewa. Najbardziej spodobała mi się mała wiewiórka. Która była tak odważna, że nawet blisko do mnie podeszła. W pewnym momencie miałem wrażenie, że ona pozuje do zdjęć. Widziałem korzenie wystające z ziemi i trafiłem na zryta ziemię rozkopaną przez dziki, więc już wolałem iść do domu."
• 14 listopada klasa 7a wzięła udział w zajęciach w ramach projektu Ekomisja "Czy zasypie nas góra śmieci?". Uczniowie zapoznali się z pojęciami: zero waste, odpady, gospodarka obiegu zamkniętego, a także poznali zasadę 5R, która pozwala wypracować, a następnie utrwalić nawyki zmierzające do ograniczenia powstawania odpadów.
• 15 listopada uczniowie klasy 6a wzięli udział w zajęciach pod tytułem "Zbrataj się z naturą" w ramach projektu "Jestem eko" Instytutu Badań Edukacyjnych.
Lekcja miała na celu kształtowanie świadomości przyrodniczej i ekologicznej w codziennym życiu, zachęcenie do przebywania na świeżym powietrzu, wzbudzenie pozytywnych postaw pro natura i szacunku do otaczającej nas natury.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji i pracowali w grupach.
Przed nimi jeszcze spacery po najbliższej okolicy, z których już wkrótce wrzucimy foto relację.
• Na lekcji wychowania fizycznego, uczniowie klasy 7 w nowatorski sposób ćwiczyli zręczność i koordynację. W tym celu, z użyciem gogli VR przenieśli się w wirtualną rzeczywistość. Było mnóstwo emocji i zabawy. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejną wirtualną lekcję. Zdjęcia wykonano szkolnym aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
• 13 – 17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji został przeprowadzony szkolny konkurs, w którym bezbłędną znajomością tabliczki mnożenia wykazali się następujący uczniowie: Błażej, Maja, Dominik, Wojtek, Milena, Nikola i Krzysztof. Ponadto w czwartek na ko terenie szkoły zostały rozwieszone zadania-zagadki. Chętne osoby mogły je rozwiązać i przekazać nauczycielowi matematyki. W piątek uczniowie klas IV-VIII rozwiązywali stacje zadaniowe znajdujące się na korytarzach szkoły - było przy tym dużo ruchu i zabawy. Z kolei uczniowie klas I-III, mimo, że jeszcze nie znają tabliczki mnożenia, również na swoich lekcjach rozwiązywali rebusy i zagadki związane z tabliczką mnożenia. Przez cały piątek na wszystkich przerwach Komisja Egzaminacyjna w składzie: Angelika, Martyna, Milena i Nikola sprawdzały znajomość tabliczki u wszystkich chętnych uczniów - a za poprawne odpowiedzi można było zdobyć odznakę.
• W dniach 20 – 24 listopada 2023 r. w naszej szkole, obchodziliśmy Szkolny Tydzień Tolerancji i Życzliwości. W ramach akcji przygotowanej przez Samorząd Uczniowski, przez cały tydzień prowadziliśmy szereg ciekawych działań. Podczas zajęć z wychowawcą zostały omówione zagadnienia dotyczące tolerancji i życzliwości, a w klasach młodszych zaprezentowane zostały filmiki tematyczne i piosenki.
• 24 listopada uczniowie klas I-III pamiętali o Międzynarodowym Dniu Pluszowego Misia. Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione misie. Podczas zajęć dzieci poznały historię powstania pluszowej zabawki oraz wspaniałych misiowych bohaterów utworów literackich i filmowych takich jak: Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek, Miś Colargol, Miś Yogi.
Wszystkie wyżej wymienione wydarzenia, a także inne pomniejsze, były upamiętniane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu Laboratorium Przyszłości.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII