• Egzaminy ósmoklasisty

• Za nami trzy dni egzaminów. Nasi uczniowie najpierw zmierzyli się z językiem polskim, potem z matematyką, a trzeciego dnia z językiem angielskim. Szkoda, że na wyniki trzeba tak długo czekać.

• Święto Konstytucji 3 Maja

• 6.05 społeczność szkolna uczciła 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Wiersze okolicznościowe, pieśni i melodie związane z tym ważnym dla Polaków wydarzeniem splatały się z nauką o doniosłej ustawie i jej twórcach. Akademia miała postać wystąpień przypominających okoliczności uchwalenia szczególnej ustawy, najważniejsze treści zapisów zawartych w akcie konstytucji, sylwetki Polaków, którzy ten dokument współtworzyli. Słowom uczniów towarzyszyła prezentacja multimedialna, galeria portretów twórców Konstytucji oraz analiza obrazu Jana Matejki uwieczniającego przejście króla i posłów Sejmu Wielkiego z Zamku Królewskiego w Warszawie do kolegiaty św. Jana po uchwaleniu majowej ustawy. Na koniec zgromadzeni uczestnicy uroczystości wysłuchali poruszającej pieśni, która wprawiła wszystkich w nastrój zadumy nad trudnymi dziejami ojczyzny.

Uroczysty apel był też okazją do wręczenia nagród zwycięzcom szkolnych konkursów.

1. Klasowy konkurs na eko kanapkę.

I miejsce dla klasy 1A.

2. Konkurs piosenki o naturze.

I miejsce - Aleksandra Lasocka

II miejsce - Lena Kuś

III miejsce - Adam Łangiewka i Amelia Kurzępa.

3. Zabawa - Fryzury z Elementami Natury

I miejsce - Zofia Matczak

II miejsce - Marcelina Piątkowska

III miejsce - Nadia Kozłowska

Wyróżnienia - Amelia Kurzępa i Ksawery Stańczyk.

Gratulujemy!

Zdjęcia wykonano szkolnym aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• „SOSNOLAB – ZIELONA PRZYSTAŃ NAD BIAŁĄ PRZEMSZĄ”

• MAMY TO!!! Nasza szkoła została jednym z laureatów tegorocznej edycji konkursu „Zielona Pracownia '2024”.

SOSNOLAB – ZIELONA PRZYSTAŃ NAD BIAŁĄ PRZEMSZĄ” to nasza przyszła pracownia, w której będą odbywać się lekcje geografii, chemii i przyrody dla klas 4-8 oraz zajęcia pozalekcyjne dla uczniów zainteresowanych naukami przyrodniczymi.

7 maja 2024 r. ostatecznie został rozstrzygnięty konkurs „Zielona Pracownia’2024”. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Należało wykazać się pomysłowością i innowacyjnymi rozwiązaniami, tak aby projekt pracowni był na miarę XXI wieku. Na konkurs wpłynęło 148 wniosków. Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach powstanie 70 nowych Zielonych Pracowni w placówkach oświatowych województwa śląskiego (w tym nasza jako jedyna w Sosnowcu). Nasz projekt został doceniony i nagrodzony łączną dotacją w kwocie 60 tyś zł na modernizację i zakup pomocy naukowych, aby, przede wszystkim, uatrakcyjnić proces dydaktyczny, a lekcje przeprowadzone w nowoczesnej pracowni lub w terenie z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu zachęcały i inspirowały uczniów do samodzielnego poznawania świata. Przed nami ogrom pracy związany z realizacją projektu, ale bardzo się cieszymy, że młodzież naszej szkoły będzie miała nowoczesną pracownię.

• Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego

• 7 maja w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs z języka angielskiego "English is Easy!" dla uczniów klas 3 sosnowieckich szkół podstawowych.

Uczniowie klas 3 mogli sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego po trzech latach nauki w szkole podstawowej. Poziom znajomości języka angielskiego był naprawdę wysoki.

A oto wyniki:

1 miejsce - Jakub Baran (SP 1).

2 miejsce - Alicja Barańska (SP 6).

3 miejsce - Klara Rajfura (SP 6).

Dziękujemy za udział i gratulujemy!