• Akademia walentynkowa

• W dniu 21.03.2022 odbyła się w naszej szkole "spóźniona" akademia walentynkowa.
            Uczennice i uczniowie pod kierunkiem pana Bartłomieja Ślefarskiego przygotowali koncert kameralny, w którym znalazły się piosenki o tematyce miłosnej z repertuaru min. Seweryna Krajewskiego, Sary James czy zespołu Varius Manx.

Publiczność uczestnicząca w koncercie  bardzo ciepło przyjęła i nagrodziła występujących gromkimi brawami.

• Konkurs wielkanocny.

• Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w wielkanocnym konkursie plastycznym pod tytułem Kartka dla Ukrainy organizowanym przez Uniwersytet Dzieci. Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów szkoły podstawowej oraz zerówki.

Ostateczny termin oddania kartek to poniedziałek 28 marca 2022 r.

Kartki przyjmuje p. Ż. Błaszczak.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
            Zadaniem jest stworzenie dowolną techniką plastyczną kartki wielkanocnej w nawiązaniu do zadanego tematu "Kartka dla Ukrainy". Może to być kartka z wyrazami wsparcia dla Ukraińców, ukraińskich uczniów lub nawiązująca do palety kolorystycznej ukraińskiej flagi — interpretacja dowolna.

W konkursie biorą udział prace w formie zdjęcia lub skanu. Gorąco zachęcamy do podarowania fizycznych kartek uczniom z Ukrainy, wywieszenia ich w klasie, przekazania do organizacji zajmujących się niesieniem pomocy Ukraińcom lub miejsc noclegowych dla uchodźców, aby mogły posłużyć jako wyraz wsparcia.

Jury będzie oceniało prace w czterech kategoriach wiekowych:

- zerówka i klasy 1

- klasy 2-3

- klasy 4-6

- klasy 7-8

W każdej grupie wiekowej wyłonionych zostanie dwóch laureatów, którzy zostaną nagrodzeni audiobookiem edukacyjnym.

UWAGA! Rodzice uczniów biorących udział w konkursie proszeni są o podpisanie oświadczenia o przeniesieniu praw autorskich (oświadczenie dostępne u p. Ż. Błaszczak).

• Dzień Św. Patryka - konkurs.

• 17 marca to Dzień Św. Patryka - patrona Irlandii. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią i symboliką tego święta.

Zapraszamy najmłodszych do udziału w konkursie plastycznym z okazji Dnia Św. Patryka :)