• Sukces Piotra w konkursie historycznym

• Miło nam poinformować, że uczeń kl. VIII A Piotr Dziedzic zajął III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym pt. "Polska i Polacy w latach II wojny światowej", zorganizowanym przez IX LO im. W. Szymborskiej w Sosnowcu. Miejsce na podium Piotrowi zapewniła prezentacja multimedialna ,,Getto w Sosnowcu-Środuli – powstanie, funkcjonowanie, likwidacja“. Serdecznie gratulujemy!

• Egzaminy!

• Dzisiaj nasi ósmoklasiści rozpoczęli trzydniowe egzaminy kończące naukę w szkole podstawowej. Trzymajmy kciuki:)

• "Duch salmiaku" i "Czary -mary z wody utlenionej" brzmi tajemniczo...

• 19 maja 2023 r. uczniowie klas 8 i 7 uczestniczyli w kolejnych w tym roku szkolnym zajęciach W PRACOWNI CHEMICZNEJ W PAŁACU MŁODZIEŻY W KATOWICACH. Tym razem tematem zajęć laboratoryjnych były typy reakcji chemicznych: syntezy, analizy i wymiany. Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia, które miały tajemnicze nazwy: Duch salmiaku, Chemiczny wulkan, Czary-mary z wody utlenionej, Barwne płomienie, Ogródek chemiczny oraz reakcja żelaza z siarczanem(VI) miedzi(II). Zapraszamy do obejrzenia, spróbujcie rozpoznać doświadczenia.

• Światowy Dzień Wody

• Nasza szkoła brała udział w Światowym Dniu Wody organizowanym przez Polską Akcję Humanitarną.

Dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie, a uczniom za aktywny udział w zajęciach.

• Zielone Innowacje dla Szkół

• 17 maja wybrani uczniowie z kl. 6 i 7 uczestniczyli w "Warsztatach prototypowania idei" organizowanych przez Urząd Miasta w Sosnowcu. Warsztaty pomogły nam przygotować się do konkursu "Zielone Innowacje dla Szkół", a także były świetną lekcją przyrody i geografii.

• Święto Konstytucji Trzeciego Maja

• 8.05 nasza społeczność szkolna uczciła Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Uczniowie przypomnieli okoliczności uchwalenia tej doniosłej ustawy oraz jej treści i znaczenie w formie wykładu bogato ilustrowanego materiałami ikonograficznymi, jak i w dialogu współczesnych nastolatków. Obecni byli, przedstawieni przez uczniów kl. VIII: założyciel Kuźnicy i wielka postać polskiego Oświecenia Hugo Kołłątaj oraz marszałek Sejmu Wielkiego Stanisław Małachowski. Pięknie wyrecytowana poezja okolicznościowa, a także pieśni chóru wprawiły zebranych w nastrój refleksji i zadumy nad ważnym faktem dziejowym z ojczystej historii.