• Biegi przełajowe

• Już po raz dwudziesty wspólorganizowaliśmy wraz z Przystankiem Otwartej Kultury (d. Miejski Klub "Maczki") biegi przełajowe. Pogoda dopisała i na starcie stanęli reprezentanci pięciu okolicznych szkół: SP 32, SP 33, SP 35, SP 36 i SP 37. Klasyfikację ogólną wygrała szkoła nr 32 z Kazimierza, drugie miejsce zajęła szkoła nr 33, nam przypało trzecie miejsce. Warto odnotować zdobycie dwóch brązowych medali przez naszych uczniów: Olę Lasocką i Briana Rokosza.

• Dzień Języków Obcych

• Konkursy z okazji Europejskiego Dnia Języków

W związku z obchodami święta języków zachęcamy wszystkich do udziału w konkursach, dzięki którym zdobędziecie wiedzę oraz motywację do nauki języków.

Przygotowaliśmy dla Was dwa konkursy.

Konkurs I – co wiesz o językach? – dla klas 7-8.

W dniu 26.09. poszukajcie w szkole plakatu z pytaniami konkursowymi.

Starannie zapisane na kartce odpowiedzi  należy umieścić w kopercie z imieniem i nazwiskiem, klasą i przekazać nauczycielom języka obcego w terminie do 3 października.

Uwaga: podanie dodatkowych informacji do odpowiedzi będzie nagrodzone dodatkowym punktem.

KONKURS II  dla klas 4-6.

W formie pracy plastycznej  dokończ zdanie:

Ucz się języków, ucz, bo….

Prace przekazujemy nauczycielom uczącym języka obcego w terminie do 6 października.

• Czytanie na polanie

• 13 czerwca uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji "Czytanie na polanie", dziś otrzymaliśmy certyfikat  potwierdzający nasz udział w tym wydarzeniu.

• Spacer historyczny

• 16 września uczennice klasy 7a - Nikola Dziedzic oraz Martyna Kurzępa wystąpiły w roli przewodniczek. W czasie spaceru teatralnego po Maczkach, zorganizowanego przez Fundacja Szafa Gra, dziewczyny przybliżyły licznie zebranym gościom postać ks. Bolesława Stradowskiego. Wspomniany duchowny jest jednym z lokalnych bohaterów, których społeczność naszej szkoły upamiętnia w ramach programu "Szkoła patriotów".

• Rozpoczynamy nowy rok szkolny

• 4 września oficjalnie rozpoczęliśmy rok szkolny 2023/2024. Uroczystość poprowadziła klasa 5 z wsparciem koleżanek z klasy 6 i 8. Po krótkim występie artystycznym, głos zabrała Pani Dyrektor Olga Chodakowska, która serdecznie przywitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli oraz złożyła życzenia na rozpoczynający się szkolny czas. Po zakończeniu akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie mogli porozmawiać i podzielić się wrażeniami z wakacyjnych wojaży, a także otrzymać plan lekcji na nowy rok szkolny.

Wszystkim uczniom życzymy owocnego roku nauki, a rodzicom dziękujemy za zaufanie i wsparcie.