• Wyjazd do kina

• 29 września klasa 6 wzięła udział w wyjeździe do kina Helios w Sosnowcu na film "Pies w rozmiarze xxl".

Uczniowie nie tylko świetnie się bawili (film był naprawdę zabawny), ale i wzięli udział w warsztatach, na których dowiedzieli się co to jest Wyspa Śmieci i przypomnieli sobie ważne informacje dotyczące ekologii i segregacji śmieci.

• XIX Biegi Przełajowe

• Z niepokojem patrzyliśmy w niebo w nadziei, że deszczowe chmury nie zasnują piątkowego słońca. Faktycznie, pogoda dopisała nam i nie przeszkodziła w rozegraniu XIX Biegów Przełajowych o Puchar Dyrektora Klubu "Maczki". Tym razem na starcie stanęło trzydziestu pięciu biegaczy rywalizujących w czterech kategoriach: dziewczęta młodsze, dziewczęta starsze, chłopcy młodsi i chłopcy starsi. W każdej kategorii troje najszybszych biegaczy odebrało medale, wszyscy walczyli o puchary dla swoich szkół. Po zsumowaniu punktów okazało się, że najlepsza jest grupa biegaczy z SP 33, drugie miejsce zajęli uczniowie SP 32, gospodarze uplasowali się na trzecim miejscu. Szczególnie cieszą nas medale Hani Matczak, Oli Lasockiej i Filipa Dębskiego.

• Narodowe Czytanie '22

• 5 września uczniowie naszej szkoły brali udział w Narodowym Czytaniu "Ballad i romansów" naszego wieszcza - Adama Mickiewicza. Honorowy patronat tego przedsięwzięcia, od jedenastu lat, obejmuje Para Prezydencka. Celem akcji jest wzmocnienie tożsamości narodowej i upowszechniane czytelnictwa.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• W dniu  15.09.2022r w naszej szkole obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI. Na lekcjach  lekcjach języka polskiego i matematyki uczniowie poznali historię kropki oraz wykonywali zadania związane z obchodzonym dniem.

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023.

• 1 wrzesień - dziś uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Pani Dyrektor Olga Chodakowska przywitała gorąco pierwszoklasistów i całą społeczność szkolną, życząc wszystkim wielu sukcesów i bardzo dobrych wyników w nauce, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy.

Uczniowie klasy V przygotowali krótki program artystyczny, w którym pożegnali wakacje i wesoło powitali nowy rok szkolny.

• Laboratoria Przyszłości

• W roku szkolnym 2022-2023 nasza szkoła przystąpiła do programu rządowego Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.” (https://www.gov.pl/web/laboratoria)

W ramach projektu zakupiono:

• Drukarkę 3D Makerbot wraz z akcesoriami

• Laptop Lenovo

• Stację lutowniczą na gorące powietrze

• Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami

• Aparat fotograficzny z akcesoriami

• Mikrofon kierunkowy z akcesoriami