• KONCERT CHARYTATYWNY

• Dnia 25 lutego 2017r. w ZSO nr 11 w Sosnowcu odbył się koncert charytatywny na rzecz miejskiego Hospicjum św. Tomasz Apostoła, które jest w budowie. Przybyli Goście: Radni Miasta Sosnowca: Jan Bosak, Jacek Dudek, Dawid Surmik, Asystent Prezydenta M. Sosnowca – P. Mateusz Bochenek, a także mieszkańcy Sosnowca wysłuchali wiązanki utworów w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły muzycznej w naszym mieście.

Urokliwie rozbrzmiał odegrany na wiolonczeli „Poranek” F. Schuberta, prawdziwej uczty duchowej dostarczył przepiękny „ Mały marsz” G. Tichomirowa w wykonaniu flecistki czy akordeonowa interpretacja „Tańca zakarpackiego” A. Dorenskiego.

Przybyli licznie brali udział w loterii fantowej „Szlachetny los” oraz dokonywali zakupu dań gorących, a także domowych wypieków autorstwa Pań pracujących w placówce oraz Mam uczniów.

Całkowity dochód z akcji „Serca sercom” zostanie przeznaczony na rzecz pięknej inicjatywy służącej osobom chorym i cierpiącym.

• 154 ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO

• 4 lutego br. w Maczkach miały miejsce uroczystości upamiętniające 154 rocznicę wyzwolenia Zagłębia Dąbrowskiego przez oddziały Apolinarego Kurowskiego w czasie powstania styczniowego.

Organizatorami uroczystości byli: Urząd Miejski w Sosnowcu, Rada Dzielnicy „Maczki”, Miejski Klub „Maczki”, Związek Stowarzyszeń „Zielony Ring Przemszy” oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu.

Przedstawiciele władz, samorządowcy, kombatanci, uczniowie, harcerze oraz mieszkańcy Maczek zebrali się na mszy świętej w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, po której przeszli na rynek. Tu przy obelisku upamiętniającym powstańców 1863 roku wygłoszono okazjonalne przemówienia, złożono kwiaty i zapalono znicze.

Po oficjalnej części uroczystości uczestnicy obchodów udali się na teren Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11. Na szkolnym boisku można było posilić się wojskową grochówką oraz wziąć udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych przy ognisku.

• FINAŁ PROJEKTU ERASMUS

• Serdecznie zapraszamy do udziału w finale projektu Erasmus + "Język obcy nie całkiem obcy. Multisensoryczne uczenie się języka"  oraz na Festiwal Języka Angielskiego, które odbędą się w dniach 28-30 listopada.

W ramach festiwalu odbędą się następujące wydarzenia:

- I Międzyszkolny Konkurs Piosenki, Poezji i Prozy Angielskiej,

- szkolny konkurs plastyczny dla klas I-III SP na flagę kraju europejskiego wykonaną ciekawą techniką,

- szkolny konkurs plastyczny dla klas IV-VI SP na plakat dotyczący ciekawych zabytków europejskich krajów anglojęzycznych,

- szkolny konkurs plastyczny dla klas I-III gimnazjum na plakat informacyjny dotyczący europejskich krajów anglojęzycznych,

- zabawy z językiem angielskim w bibliotece szkolnej,

- "Dzień z bajką angielską" - zachęcanie uczniów klas młodszych do czytania w jezyku angielskim,

- akademia szkolna "Podróż po krajach anglojęzycznych" - prezentacje i referaty przygotowane przez uczniów klas starszych,

- gry online na temat Wielkiej Brytanii w bibliotece szkolnej

- degustacja brytyjskich słodkości.