• XVI Turniej Scrabble

Już po raz szesnasty uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych rozegrali turniej belgijki. Tym razem turniej odbył się w innej formule, bowiem zmagania miały charakter indywidualny. Ponadto wszyscy "pracowali" na jednej planszy, ale w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-VI oraz uczniowie VII i gimnazjum. Bardzo cieszymy się, że do grona młodych scrabblistów z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Jaworzna dołączyli uczniowie z Radomska. To niewiątpliwa zasługa Artura Kwiatkowskiego, za co bardzo dziękujemy.

Dwudziestu dziewięciu uczestników turnieju rozegrało jedną partię składającą się z 15 ruchów (2 minuty na ruch). Już od początkowych ruchów wyłoniła się grupa liderów. Pojawiło się kilka skrabli i to one trochę namieszały w klasyfikacji. Ostatnie ruchy nie przyniosły niespodzianek i po piętnastym ruchu poznaliśmy zwycięzców. W młodszej kategorii pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Paczuska (SP 2 z Dąbrowy Górniczej), drugie Michał Stańczyk (PSP 5 z Radomska), a trzecie Igor Barwa (SP 2 z Dąbrowy Górniczej). Wśród starszych zwycięzcą okazał się Erwin Borowiec, drugie miejsce przypadło Jakubowi Więckowi (Klub Podłęże z Jaworzna), zaś na trzecim uplasował się Igor Skrzyński (gospodarz).

Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom, pozostałym życzymy powodzenia w następnych startach i dziękujemy wszystkom opiekunom.

ZSO 11 w Sosnowcu zaprasza wszystkich na turniej w przyszłym roku szkolnym. Do zobaczenia.

Turniej siatkówki

Dwanaście dwuosobowych drużyn rywalizowało w turnieju siatkówki. Najpierw zostały rozegrane eliminacje w grupach, by najlepsi mogli walczyć o zwycięstwo w całym turnieju. Pierwsze miejsce zdobyła para Adrian Kuc, Miłosz Wolny, drugie Wiktor Kozłowski, Jakub Kopański, zaś trzecie Jakub Macek i Michał Gawłowski.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział wszystkim dziewczętom i chłopcom.

Zajęcia o reformacji

Tradycją naszej szkoły powoli staje się korelacja przedmiotowa bloku humanistycznego, w czasie której nauczyciele łączą siły, by naświetlić uczniom jeden problem na wielu płaszczyznach. W tym roku za cel wzięto reformację. W korelacji wzięli udział uczniowie klasy VII SP oraz II i III Gim. Pani Anna Głowacz przedstawiła podział chrześcijaństwa na różne odłamy, pani Joanna Kozłowska opowiedziała o geograficznych uwarunkowaniach reformacji, pan Paweł Duda przybliżył uczniom genezę zjawiska i przedstawił sylwetkę Marcina Lutra, a pani Dorota Baryś skupiła się na dorobku kulturalnym polskich protestantów. Gościem specjalnym był ks. Adam Malina - proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburska św. Jana w Sosnowcu, który opowiedział o sytuacji Luteran w Polsce.

Stanowiska administracyjne
  • Świętujemy 10 lat eTwinning
    09.05.2015

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Świętujemy 10 lat eTwinning.

• 24.10.2014

Moduł Przetarg został zmodyfikowany

Użytkownicy mobilni
    Drodzy użytkownicy mobilni!

Możecie sprawdzić swoje plany lekcji również na urządzeniach mobilnych. Strona EduPage została dostosowana do urządzeń mobilnych i funkcjonuje poprawnie na smartfonach i tabletach.

Plan Lekcji i Zastępstwa
    Drodzy Uczniowie i Nauczyciele

możecie już sprawdzić Wasz plan lekcji oraz codzienne zastępstwa. Wystarczy kliknąć na odnośniki na górze strony.

Nasza nowa strona!
    01.01.2014 Strona WWW naszej szkoły jest już dostępna w Internecie! Znajdziesz tu wiele pożytecznych i interesujących informacji - aktualności z życia szkoły, plan lekcji, informacje o zastępstwach, szkolny album zdjęciowy, jadłospis stołówki i wiele więcej.