9.10 na lekcji języka polskiego klasa 7 realizowała pomysł „Bohaterowie „Balladyny” Juliusza Słowackiego na wieszakach”. Uczniowie, pracując w duetach, z wielkim zapałem prezentowali w nietypowy sposób wiadomości o postaciach dramatu. Niestereotypowe zastosowanie wieszaków do produkcji pomocy naukowych przypadło młodzieży do gustu i chociaż wszyscy chcieli „powiesić” na nich krwawą grafinię, „zawieszakowania” doczekali się każdy bohater i bohaterka tragedii . Wielkiej urody efekty pracy: niecodzienne dzieła, a także fizjonomie ich autorów można obejrzeć w galerii zdjęć.
Nie próżnowali też ósmoklasiści.10.10 na lekcji j. polskiego klasa 8 ilustrowała wybrane księgi „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, co nazywa się skeatchnoting. Na kolejnych zajęciach autorzy wspaniałych prac barwnie i z zaangażowaniem opowiadali kolegom ich treść, odwołując się do narysowanych scen i obrazów. Dzięki tym lekcjom „Pan Tadeusz” nie ma dla klasy VIII żadnych tajemnic. Zaciekawione osoby na pewno chętnie obejrzą pamiątkowe zdjęcia.
Niewiele później za lekturę „Hobbit czyli tam i z powrotem” J. R. Tolkiena zabrali się uczniowie klasy szóstej. Skoro Gollum uwielbiał zagadki, to w zgadywajki lekturowe można się pobawić na lekcji. Aby to zrobić, szóstoklasiści w parach wykonali lapbooki z zagadkami wizualnymi w kieszonkach. Każdy duet z zapałem zajmował się innym bohaterem powieści. Z wypiekami na twarzy odszyfrowywano tajemnicze rysunki autorstwa kolegów.
Czy można lubić lektury? Hmm… Na pewno jednak można robić z nimi coś fajnego.
Zdjęcia wykonano z użyciem gimbala zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszlosci
#LaboratoriaPrzyszłości
@LaboratoriaPrzyszlosci